Warszawski biurowiec Horizon Plaza sprzedany

2010-04-23 16:24
Horizon Plaza
Autor: IVG Development

Grupa nieruchomościowa IVG sprzedała firmie Union Investment warszawski biurowiec Horizon Plaza. Wartość sprzedaży wynosi 102 mln euro - to najwyższa tegoroczna transakcja na rynku nieruchomości w Polsce.

Horizon Plaza to dwa budynki: 11- i 7-piętrowy o łącznej powierzchni biurowej 32 700 m2, powierzchni handlowej 3200 m2 oraz podziemny garaż i naziemne parkingi. To jeden z najnowocześniejszych budynków w Polsce.

 Aktualnie wynajętych jest blisko 90% powierzchni użytkowej biurowca - swoje siedziby mają m.in. Nokia Siemens Networks, Getin Noble Bank, Pekao Bank Hipoteczny SA, WestLB Bank Polska, SNC Lavalin Polska oraz Centrum Projektów Europejskich.

Zakup, jaki dokonany został przez Union Investment to nie jedyna inwestycja na polskim rynku nieruchomości tej grupy kapitałowej. W październiku 2008 r. grupa kupiła centrum handlowe 3 Stawy w Katowicach za kwotę 95 mln euro.

- Ostatnia transakcja świetnie wpisuje się w strategię inwestycyjną Unilmmo. Dzięki niej grupa będzie wstanie generować wyższe przychody w kluczowych krajach – mówi dr Karl Joseph Hermanns-Engel z zarządu Union Investment Real Estate GmbH.

Grupa IVG aktualnie posiada w swoim polskim portfolio 7 komercyjnych nieruchomości biurowych i handlowych i przymierza się do dalszych inwestycji.

- Horizon Plaza to projekt bardzo udany, zarówno pod względem komercyjnym jak i urbanistycznym, nasza flagowa inwestycja w Polsce. Myślę, że to doskonała realizacja, przy której pokazaliśmy szerokie kompetencje i doświadczenie grupy IVG w Polsce – mówi Maciej Zajdel, prezes zarządu IVG Poland.

W transakcji IVG było reprezentowane przez CB Richard Ellis.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej