Warszawa: Zamknięte skrzyżowanie ulic Postępu i Cybernetyki - powstanie rondo

2010-07-16 13:16
Warszawa: Zamknięte skrzyżowanie ulic Postępu i Cybernetyki - powstanie rondo
Autor: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID)

Od 16 lipca do 31 sierpnia zamknięty będzie przejazd przez skrzyżowanie ul. Postępu i Cybernetyki. W tym miejscu wybudowane zostanie rondo. To kolejna część prac przy budowie ciągu ulic Cybernetyki – 17 Stycznia.

Drogowcy planują wyłączyć skrzyżowanie z ruchu dziś, tj. 16 lipca ok. godz. 21:30. Niemożliwy będzie przejazd w ciągu ul. Postępu przez skrzyżowanie z ul. Cybernetyki oraz w ciągu ul. Cybernetyki przez skrzyżowanie z ul. Postępu. Wszystkie te ulice staną się ślepe, możliwy będzie jedynie dojazd do znajdujących się tam budynków (ale bez ruchu przez skrzyżowanie Postępu/Cybernetyki).

Do ul. Cybernetyki dojazd będzie zachowany od ul. Rzymowskiego i ul. Obrzeźnej (dla odcinka ul. Cybernetyki pomiędzy ul. Postępu a ul. Rzymowskiego) oraz od ul. Marynarskiej przez ul. Wynalazek (dla odcinka pomiędzy ul. Postępu a ul. Taśmową). Natomiast do ul. Postępu kierowcy dojadą od ul. Marynarskiej (dla odcinka ul. Postępu pomiędzy ul. Marynarską a ul. Cybernetyki) oraz od ul. Bokserskiej (dla odcinka ul. Postępu pomiędzy ul. Bokserską a ul. Cybernetyki).

Skrzyżowanie ulic Postępu i Cybernetyki zostanie przebudowane w rondo. Jest to element budowy ciągu ulic Cybernetyki – 17 Stycznia wraz z wiaduktami nad torami kolei radomskiej. W tej chwili trwają także prace budowlane na ul. 17 Stycznia (jest tam jeden kierunek ruchu), ul. Cybernetyki (jezdnia została zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku i zamknięte jest skrzyżowanie z ul. Taśmową) oraz na skrzyżowaniu ul. Cybernetyki z ul. Rzymowskiego (jezdnie ul. Rzymowskiego są zwężone o jeden pas ruchu). Powstają także wiadukty.

To niejedne utrudnienia w ruchu w tej okolicy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje tu drogę ekspresową S2 na odcinku węzeł Puławska – węzeł Lotnisko i S79 (NS) pomiędzy węzłem Lotnisko a węzłem Marynarska, a PKP PLK łącznik torowy pomiędzy koleją radomską a lotniskiem na Okęciu. Z powodu tych robót zamknięta jest ul. Suwak, wyłączony ruch tramwajowy na ul. Marynarskiej. Roboty GDDKiA mają się zakończyć do kwietnia 2012 r.

Warszawa: Objazd zamkniętych ulic
Autor: UM Warszawa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej