Warszawa: Zamknięte skrzyżowanie ulic Postępu i Cybernetyki - powstanie rondo

2010-07-16 13:16
Warszawa: Zamknięte skrzyżowanie ulic Postępu i Cybernetyki - powstanie rondo
Autor: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID)

Od 16 lipca do 31 sierpnia zamknięty będzie przejazd przez skrzyżowanie ul. Postępu i Cybernetyki. W tym miejscu wybudowane zostanie rondo. To kolejna część prac przy budowie ciągu ulic Cybernetyki – 17 Stycznia.

Drogowcy planują wyłączyć skrzyżowanie z ruchu dziś, tj. 16 lipca ok. godz. 21:30. Niemożliwy będzie przejazd w ciągu ul. Postępu przez skrzyżowanie z ul. Cybernetyki oraz w ciągu ul. Cybernetyki przez skrzyżowanie z ul. Postępu. Wszystkie te ulice staną się ślepe, możliwy będzie jedynie dojazd do znajdujących się tam budynków (ale bez ruchu przez skrzyżowanie Postępu/Cybernetyki).

Do ul. Cybernetyki dojazd będzie zachowany od ul. Rzymowskiego i ul. Obrzeźnej (dla odcinka ul. Cybernetyki pomiędzy ul. Postępu a ul. Rzymowskiego) oraz od ul. Marynarskiej przez ul. Wynalazek (dla odcinka pomiędzy ul. Postępu a ul. Taśmową). Natomiast do ul. Postępu kierowcy dojadą od ul. Marynarskiej (dla odcinka ul. Postępu pomiędzy ul. Marynarską a ul. Cybernetyki) oraz od ul. Bokserskiej (dla odcinka ul. Postępu pomiędzy ul. Bokserską a ul. Cybernetyki).

Skrzyżowanie ulic Postępu i Cybernetyki zostanie przebudowane w rondo. Jest to element budowy ciągu ulic Cybernetyki – 17 Stycznia wraz z wiaduktami nad torami kolei radomskiej. W tej chwili trwają także prace budowlane na ul. 17 Stycznia (jest tam jeden kierunek ruchu), ul. Cybernetyki (jezdnia została zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku i zamknięte jest skrzyżowanie z ul. Taśmową) oraz na skrzyżowaniu ul. Cybernetyki z ul. Rzymowskiego (jezdnie ul. Rzymowskiego są zwężone o jeden pas ruchu). Powstają także wiadukty.

To niejedne utrudnienia w ruchu w tej okolicy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje tu drogę ekspresową S2 na odcinku węzeł Puławska – węzeł Lotnisko i S79 (NS) pomiędzy węzłem Lotnisko a węzłem Marynarska, a PKP PLK łącznik torowy pomiędzy koleją radomską a lotniskiem na Okęciu. Z powodu tych robót zamknięta jest ul. Suwak, wyłączony ruch tramwajowy na ul. Marynarskiej. Roboty GDDKiA mają się zakończyć do kwietnia 2012 r.

Warszawa: Objazd zamkniętych ulic
Autor: UM Warszawa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej