Warszawa: weekend remontów

2010-07-22 11:36
Warszawa: weekend remontów
Autor: Skanska

Sezon remontowo-budowlany w Warszawie w pełni. W najbliższy weekend (24-25 lipca 2010) zamknięty zostanie ruch na ul. Słomińskiego przy budowie wiaduktów w ul. Andersa, przejazd przez ul. Stawki przy al. Jana Pawła II oraz ul. Mokotowska. Utrudnień można się także spodziewać na ul. Towarowej przed pl. Zawiszy. Odbędą się także cotygodniowe frezowania. Roboty będą się rozpoczynały w nocy z piątku na sobotę a kończyły w poniedziałek rano, przed rozpoczęciem kursowania dziennej komunikacji miejskiej.

Bardzo ważna operacja zaplanowana jest na budowie wiaduktów w ciągu ulic Andersa i Mickiewicza. Wykonawca ustawi przy podporach zachodniego wiaduktu tymczasowe, stalowe podpory które są potrzebne do montażu konstrukcji obiektu. Będą one ustawiane blisko czynnej jezdni i toru tramwajowego, dlatego od 23 lipca (ok. godz. 23.30) do 26 lipca (ok. godz. 4.00) ruch tramwajowy i samochodowy na ul. Słomińskiego zostanie całkowicie wyłączony. W tym czasie tramwaje kursujące ul. Słomińskiego zostaną skierowane na trasy objazdowe. Ruch kołowy w ciągu ul. Słomińskiego w obydwu kierunkach, tj. na Pragę i na Wolę poprowadzony będzie objazdem ulicami Dawidowskiego – prostopadle przez zamkniętą ul. Andersa – ul. Bonifraterską do ul. Słomińskiego (przy wykorzystaniu drogi tymczasowej zbudowanej na czas trwania robót). Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę.

W poniedziałek przywrócona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu, tj. tramwaje pod wiaduktem w ul. Andersa będą jeździły w obu kierunkach, na długości ok. 150 m, wahadłowo po jednym torze a samochody wrócą na dotychczasowe objazdy, tj. w kierunku Pragi ulicami: Dawidowskiego – prostopadle przez zamkniętą ul. Andersa – ul. Bonifraterską do ul. Słomińskiego (dwa pasy ruchu) a w kierunku Woli od przystanku Bonifraterska, do Dworca Gdańskiego jednym, prawym pasem ruchu. Następne weekendowe wyłączenie ruchu na ul. Słomińskiego związane z budową wiaduktów planowane jest na połowę sierpnia.

Nowe trzy wiadukty w ul. Andersa za kwotę 79 mln zł buduje konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. Trzy wiadukty będą powstawały do listopada 2011 r.

Tramwaje Warszawskie w sobotę i niedziele zajmą się wymianą torów na ul. Towarowej: na wiadukcie nad torami kolejowymi, zawrotce drogowej za obecnymi przystankami i przejeździe przy ul. Srebrnej. Kierowcy będą mogli skorzystać z możliwości zawrócenia na pl. Zawiszy i rondzie Daszyńskiego. Pozostałe odcinki torów remontowane są nocami, bez utrudnień w ruchu.

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej modernizuje magistralę ciepłowniczą przy al. Jana Pawła II. W sobotę i niedzielę nowe rury będą układane w wykopie, który przetnie jezdnię ul. Stawki przy zachodniej jezdni al. Jana Pawła II. Niemożliwy będzie wjazd z alei w ul. Stawki w kierunku ul. Smoczej oraz wyjazd z niej. Proponowane objazdy prowadzą ulicami: al. Jana Pawła II – Anielewicza – Smocza; Smocza – Miła.

W sobotę dzielnica Śródmieście rozpocznie remont ul. Mokotowskiej pomiędzy ul. Wilczą a ul. Piękną. Na ul. Mokotowskiej ułożone będą nowe chodniki, wyremontowana zostanie jezdnia. Zatoki parkingowe a także wjazdy do bram będą miały nawierzchnię z kamiennej kostki. Ustawione zostaną nowe latarnie, dosadzone kolejne drzewa. Ulica ma być przejezdna we wrześniu, prace wykończeniowe potrwają miesiąc dłużej. Przez plac budowy możliwy będzie jedynie dojazd do posesji (w zależności od przebiegu prac), bez możliwości parkowania.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach w ruchu można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej