Warszawa: UE dofinansowała wiadukt na ul. Powązkowskiej

2010-08-27 15:18
Warszawa: Modernizacja wiaduktu na ul. Powązkowskiej otrzymała unijne dofinansowanie
Autor: UM Warszawa

Modernizacja wiaduktu na ul. Powązkowskiej otrzymała unijne dofinansowanie. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj (27 sierpnia 2010 r.) przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Warszawy. Wartość inwestycji wynosi ponad 34 mln zł, z czego dofinansowanie to prawie 26 mln zł. Inwestycja została zakończona w lipcu tego roku.

- Dzisiejszy dzień jest też szczególny dla warszawskich ulic, ponieważ podpisujemy kolejną umowę na ich dofinansowanie. Na początku miesiąca zawarliśmy umowę o dofinansowanie budowy Trasy Mostu Północnego, a dzisiaj podpisujemy kolejną umowę. Łączna kwota dofinansowania na budowę i modernizację dróg i mostów to ponad 1 miliard złotych - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. - W ciągu ostatnich 3 lat (2007-2009) na ten cel pozyskaliśmy 6 razy więcej środków niż w latach poprzednich (2004-2006).

Stan techniczny wiaduktu przed remontem nie odpowiadał normom - skorodowany beton i stal zbrojeniowa groziły zawaleniem obiektu. Z tego względu zwężono jezdnie i ograniczono ruch pojazdów. Wiadukt rozebrano i postawiono nowy obiekt, który umożliwia bezpieczne przeprowadzenie ruchu drogowego, pieszego i rowerowego nad torami kolejowymi.

- Inwestycja jest już zakończona, dlatego w szybkim tempie przekażemy te 26 mln zł do budżetu m.st. Warszawy - dodaje Ludwik Rakowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

W ramach realizacji projektu całkowicie wymieniono konstrukcję wiaduktu, wybudowano nowe mury oporowe oraz przebudowano odcinek ul. Powązkowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Duchnicką i ul. Tatarską. Przebudowie uległa również część urządzeń kolejowych.

Dzięki inwestycji poprawie ulegnie komunikacja w mieście (przystanki autobusowe w zatokach), bezpieczeństwo ruchu drogowego (budowa systemu sygnalizacji i innych elementów infrastruktury drogowej) oraz stan środowiska naturalnego na tym obszarze (budowa systemu odwodnienia wiaduktu, jak i ograniczenie ilości emitowanych spalin). W ramach inwestycji wybudowano już most z ulicą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu – każda z pasem rozdziału oraz jednostronnym chodnikiem i jednostronnym ciągiem pieszo-rowerowym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej