Warszawa: Siedmiogrodzka 1/3 sprzedana

2010-12-14 12:11

Spółka PEKAES,operator logistyczny o europejskim zasięgu, zdecydowała się sprzedać warszawską nieruchomość Siedmiogrodzka 1/3. Nabywca - OKAM - to inwestor obecny na polskim rynku od kilku lat. Partnerem Grupy PEKAES w rozmowach z potencjalnymi inwestorami była firma CB Richard Ellis.

Działka, będąca przedmiotem transakcji ma powierzchnię 12 216 m2, i znajduje się w centrum Warszawy, na osi ulic Grzybowska, Karolkowa.

Za działalność deweloperską w Grupie PEKAES od 3 lat odpowiada spółka zależna De Point, która doprowadziła projekt do etapu uzyskania pozwolenia na budowę.

Nowy nabywca zamierza kontynuować koncepcję nieruchomości. Zgodnie z wcześniejszymi planami, najprawdopodobniej na działce powstaną budynki mieszkalne z częścią usługową.

Do zrealizowanych przez OKAM projektów w Warszawie należą Arlet House przy Grójeckiej, Wiślane Ogrody i apartamentowiec M2. Umowa sprzedaży ma charakter przedwstępny.

PEKAES, operator logistyczny o europejskim zasięgu, zgodnie z zapowiedziami strategii na lata 2010-2012, realizuje plan koncentracji na działalności podstawowej TSL /transport, spedycja, logistyka/ oraz plan zwiększania wartości spółki.

- Zysk osiągnięty w II i III kwartale 2010 roku potwierdza, że koncentracja na działalności podstawowej przynosi spodziewane dobre wyniki – mówi Jacek Machocki, prezes zarządu PEKAES. - Sprzedaż tych części biznesu, które nie stanowią działalności podstawowej, będzie dodatkowo wzmacniać PEKAES. Decyzję o dystrybucji pozyskanych w wyniku sprzedaży środków podejmiemy razem z akcjonariuszami.


PEKAES – polski operator logistyczny o europejskim zasięgu, jedyna spółka sektora TSL notowana na GPW, dysponująca jedną z trzech najefektywniejszych w Polsce sieci terminali dystrybucyjnych, pracująca na opinię lidera w dystrybucji przesyłek drobnicowych. Jedyna polska marka TSL znana na międzynarodowym rynku. Wśród akcjonariuszy są wiodące polskie fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe, takie jak Pionieer, Bank Gospodarstwa Krajowego, ING oraz największy polski inwestor prywatny Kulczyk Holding S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej