Warszawa: powstanie Stołeczne Centrum Przedsiębiorczości. Umowa o dofinansowanie podpisana

2011-07-11 12:37
Stołeczne Centrum Przedsiębiorczości
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawa

7 lipca Prezydent m. st. Warszawy H. Gornkiewicz - Waltz oraz wicemarszałek Marcin Kierwiński podpisali umowę o dofinansowanie unijne na budowę Warszawskiego Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Smolnej 6. Wysokość dotacji to przeszło 8,2 mln złotych. Obiekt ma powstać do końca 2012 roku.

Stołeczne Centrum Przedsiębiorczości będzie wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa (mśp) oraz osoby planujące założyć własną firmę. Placówka będzie pełnić funkcję technicznego, logistycznego i organizacyjnego zaplecza dla ogółu działań związanych ze wsparciem lokalnych przedsiebiorstw. Inwestycja powstanie na warszawskiem Powiślu. Obiekt będzie wyposażony w salę konferencyjną, pomieszczenia biurowe, z których będą mogli korzystać instytucje z otoczenia biznesu oraz podmioty pomagające nowym przedsiębiorcom.

 - To projekt bardzo innowacyjny w skali zarówno miasta, jak i Mazowsza. Dobrze, że powstaje w Warszawie, bo Warszawa to centrum Mazowsza, które musi promieniować na okoliczne miasta, stad musi płynąć innowacyjność i przedsiębiorczość. Ważne są inwestycje pomagające przedsiębiorcom wystartować, powzwalające im działać lepiej, sprawniej i skuteczniej.- komentuje wicemarszałek Marcin Kierwiński

Centrum Przedsiębiorczości adresowane jest do loklanych przedsiebiorców i będzie nie tylko koordynatorem przedsięwzięć na rzecz lokalnych przedsiębiorców, ale również instytucją pozyskujacą dofinansowanie z zewnętrznych źródeł. Instytucja będzie prowadzić także działalność wielokierunkową, wykorzystując infrastrukturę powołanego w ramach Centrum Inkubatora Przedsiębiorczości oraz przestrzeni otwartych przedsiębiorstw.

  • Całkowita wartość inwestycji: 9 896 151, 00 złotych
  • Kwota dofinansowania: 8 271 304, 38 złotych
  • Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej