Warszawa najlepsza dla biznesu

2009-05-04 11:39
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odbiera nagrodę podczas Konferencji Forbes Executive Forum
Autor: UM Warszawa Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odbiera nagrodę podczas Konferencji Forbes Executive Forum.

W kolejnym raporcie miesięcznika Forbes Warszawa została uznana za najlepsze miasto dla biznesu. Stolica, jako miasto powyżej 300 tys. mieszkańców, została doceniona m.in. za dostępność powierzchni biurowej oraz tanią siłę roboczą.

- Już w minionym roku wartość inwestycji pierwszy raz w historii przekroczyła 2 mld złotych. W tym chcemy, by zbliżyła się do 3 miliardów. Mamy zdrowe i transparentne finanse. Nieustannie poddajemy budżet i finanse miasta ocenie zewnętrznych ekspertów. Mamy najniższe zadłużenie i dzięki temu możemy teraz odpowiedzialnie i planowo pożyczać – powiedziała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, odbierając nagrodę podczas Konferencji Forbes Executive Forum.

- Warszawa to centrum administracyjne, finansowe i akademickie, dlatego ma największe szanse w kraju na metropolitarny rozwój – podsumowuje na łamach Forbes, prof. Grzegorz Gorzelak, dyrektor Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Właśnie w stolicy znajduje się najwięcej przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększyły swoją wartość oraz najwięcej spółek z kapitałem zagranicznym. Warszawa uzyskała również najwyższą możliwą ocenę ratingową. Agencja Moody’s nadała miastu ocenę A2 - najwyższą ocenę pośród polskich miast.

W rankingu Forbes atrakcyjności największych miast,  Warszawa otrzymała 4392 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Kraków (1041 pkt.) a na trzecie awansował Poznań (892 pkt.) detronizując Wrocław (883 pkt.), który spadł na pozycję czwartą.

Ranking powstał na podstawie danych zebranych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej