Warszawa: kolejny remont lotniska Okęcie. Prace wykona Skanska

2011-07-12 11:06
Okęcie lotnisko im. Chopina
Autor: Potr Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina

Skanska podpisała umowę z PP Porty Lotnicze, na remont nawierzchni płyty postojowej oraz drogi kołowania na lotnisku Okęcie. Wartość kontraktu wynosi 18 mln złotych brutto.

W ramach remontu zostanie wymieniona konstrukcja nawierzchni z betonu cementowego drogi kołowania i płyty postojowej (ok. 38, 5 tys. m2). Ponadto, Skanska wykona drenaż odwadnijący konstrukcji oraz oznakowanie poziome nawierzchni.

 - Remont płyty postojowej zwiększy bezpieczeństwo naziemnego ruchu samolotów i prowadzonych tam operacji. Zbudujemy kanalizację kablową oświetlenia nawigacyjnego w warstwie podbudowy zasadniczej z monatżem urządzeń. Górna płyta nawierzchni płyty PPS-3 i drogi DK-U2 nie nadaje się obecnie do eksploatacji z powodu licznych spękań i braku nośności i wymaga natychmiastowej naprawy.- komentuje Robert Wójcik, Menedżer Projektu, Skanska. 

 .

lotnisko
Autor: Port Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej