Warszawa. Kolejny biurowiec w portfelu IVG

2011-07-04 17:43
Biurowiec Warszawa. Nowa inwestycja w portfelu IVG
Autor: IVG Poland

Fundusz IVG Institutional Funds GmbH zakupił od PK5, spółki celowej należącej do ARKA BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości, nową nieruchomość w centrum Warszawy - biurowiec przy Al. Ujazdowskich. Wartość transakcji oszacowana została na 18 milionów euro. Po budynku BTC Office Center na Mokotowie oraz Victoria Building na Woli jest to już trzeci budynek biurowy zakupiony przez IVG w ciągu ostatnich miesięcy.

Zakupiony przez firmę IVG budynek biurowy zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy przy Al. Ujazdowskich. Biurowiec posiada osiem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Budynek oferuje ok. 4000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz 39 miejsc parkingowych. Obecnie biurowiec w całości wynajmuje kancelaria prawna – Wardyński i Wspólnicy.

– Nasi inwestorzy coraz przychylniej patrzą na rynek biurowy w Polsce, doceniając jakość oferowanych przez nas produktów inwestycyjnych. Biurowiec przy Alejach Ujazdowskich jest tego bardzo dobrym przykładem – elegancka architektura, dogodna lokalizacja w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części Warszawy, w sąsiedztwie Sejmu, w pobliżu wielu ambasad a także pierwszej klasy najemca. Jest to pierwszy budynek biurowy zakupiony przez IVG do nowo utworzonego funduszu nieruchomościowego – IVG Warschau Fonds, którego docelowy portfel osiągnąć powinien wartość około 250-300 milionów EURO – mówi Maciej Zajdel, Prezes Zarządu IVG Poland.

Budynek biurowy przy Alejach Ujazdowskich to kolejna inwestycja w nieruchomości firmy IVG. Po zakupie budynku BTC Office Center na Mokotowie oraz Victoria Building na Woli to juz trzeci biurowiec zakupiony przez IVG w ciągu ostatnich miesięcy w 2011 roku.  

 Another central Warsaw office building in IVG’s portfolio


IVG Immobilien AG
IVG Immobilien AG jest jednym z wiodących europejskich inwestorów w branży nieruchomości. Spółka zarządza aktywami o wartości około 22 miliardów euro oraz zatrudnia 595 pełnoetatowych pracowników w Niemczech oraz największych miastach Europy. Poprzez sieć oddziałów lokalnych, IVG zarządza nieruchomościami ze swojego bilansu (głównie projekty deweloperskie) o wartości rynkowej 4,3 miliarda euro. W północnych Niemczech IVG konstruuje oraz eksploatuje podziemne zbiorniki do przechowywania oleju i gazu. W segmencie funduszy IVG jest wiodącym dostawcą funduszy dla inwestorów instytucjonalnych. W połączeniu z zamkniętymi funduszami dla inwestorów prywatnych, IVG zarządza i sprawuje nadzór nad funduszami o wartości rzędu 15,3 miliarda euro. Działalność IVG w Polsce, zarówno deweloperska jak i w segmencie funduszy, prowadzona jest przez jej lokalny oddział, IVG Poland.

IVG Institutional Funds
IVG Institutional Funds GmbH jest częścią grupy IVG Immobilien AG i jednym z europejskich liderów zarządzania funduszami inwestycyjnymi dla inwestorów instytucjonalnych. Firma zarządza aktywami o łącznej wartości 12,7 miliarda euro na całym świecie oferując wyspecjalizowane produkty inwestycyjne.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej