Warszawa: Deweloper Dolcan wybrał AMP Atelier

2010-08-11 0:00

Stołeczny deweloper Dolcan rozszerzył współpracę z biurem architektonicznym AMP Atelier. Wyłoniona w drodze konkursu pracownia odpowiadać będzie za projekt II etapu budowy osiedla Aleja Krakowska na pograniczu Włoch i Ochoty.

Projekt zakłada budowę 170 mieszkań na terenie o łącznej powierzchni 5000 m2. W budynku mają również powstać lokale użytkowe. Będzie to drugi, z czterech planowanych etapów flagowej inwestycji Dolcan, której budowa rozpoczęła się wiosną br. Zakończenie realizacji przewidywane jest na koniec 2012 r.

Biuro AMP Atelier współpracowało już z deweloperem przy okazji realizacji budynku mieszkaniowego o zabudowie kwartałowej zlokalizowanego w Ursusie, oddanego do użytku w 2007 r.

- Podobnie jak w przypadku naszej poprzedniej realizacji dla firmy Dolcan, przygotowując projekt drugiego etapu Alei Krakowskiej kierowaliśmy się racjonalnym wykorzystaniem terenu i optymalnymi rozwiązaniami technicznymi, połączonymi z najwyższą jakością zastosowanych materiałów. Funkcjonalne przestrzenie mieszkalne oraz elegancka elewacja zostały zaaranżowane tak, aby zapewnić mieszkańcom komfortowe warunki zamieszkania. Prosta forma i szlachetny detal to kierunek w architekturze XXI wieku – mówi Sylwester Wójcik, prezes zarządu AMP Atelier.

AMP Atelier istnieje na rynku od ponad 15 lat. Firma realizowała liczne zlecenia z zakresu budownictwa mieszkaniowego i ogólnego, zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku.


Dolcan Sp. z o.o. - założona w 1991 r. firma zrealizowała ponad 20 inwestycji, w których obecnie mieszkają tysiące rodzin. Deweloper realizuje swoje projekty głównie w aglomeracji warszawskiej. Grupa Dolcan zarządza również trzema hurtowniami materiałów budowlanych i wykończeniowych. Obecnie firma realizuje wiele nowych inwestycji, w tym mający liczyć ponad 1000 mieszkań kompleks Aleja Krakowska, a także kolejne etapy bieżących projektów m. in. Osiedla Zacisze, Magenta czy też Tęczowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej