Warszawa: Centrum Handlowe Promenada sprzedane

2010-12-20 19:00
Centrum Handlowe Promenada, Warszawa
Autor: od Cushman & Wakefield

Atrium European Real Estate, jedna z wiodących na rynku nieruchomości spółek będąca właścicielem, zarządcą i deweloperem obiektów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisała 17 grudnia 2010 r. umowę dotyczącą nabycia Centrum Handlowego Promenada w Warszawie od notowanego na londyńskiej giełdzie brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Carpathian PLC. Atrium doradzał Cushman & Wakefield, oddział w Polsce.

Nieruchomość została nabyta za łączną kwotę 169,5 mln euro. Dodatkowe półtora miliona euro zostanie zapłacone spółce Carpathian po odzyskaniu podatku VAT. Transakcja nabycia zostanie zrealizowana z wykorzystaniem finansowania dłużnego oraz kapitałowego.

Reduta, Targówek, Promenada

Nabycie kolejnego, po Reducie oraz Targówku, centrum handlowego znacznie wzmocni pozycję Atrium na rynku warszawskim. Łączna liczba zarządzanych przez firmę nieruchomości w Polsce wzrosła do 19. Powierzchnia najmu brutto (GLA) Promenady wynosi 53 840 m2, z czego 41 778 m2 przeznaczono na powierzchnie handlowe rozmieszczone na trzech kondygnacjach oraz 12 062 m2 na powierzchnie biurowe.
Centrum jest wynajęte w 93,99%. Głównymi najemcami Promenady są supermarket sieci Alma (4030 m2) oraz Cinema-City (6600 m2). Inne uznane krajowe i międzynarodowe marki to: Agent Provocateur, Bennetton, LaCoste, Electroworld, H&M, Zara, Go Sport, Empik, Kappahl, Esprit oraz Reserved. CH Promenada, którego pierwsza część została otwarta w 1996, położone jest przy ul. Ostrobramskiej i jest jednym z największych centrum handlowym na warszawskiej Pradze.

- Transakcja ta ma dla nas ogromne znacznie. To kolejny krok w strategicznym, długofalowym procesie budowania wizerunku firmy i ciągłego dążenia do poprawy wyników finansowych - mówi Rachel Lavine, dyrektor zarządzający firmy Atrium European Real Estate. - Jestem przekonana, że Promenada to doskonałe uzupełnienie naszego portfela centrów handlowych zarówno w Warszawie, jak i w całym kraju.

Centrum Handlowe Promenada, Warszawa
Autor: od Cushman & Wakefield Centrum Handlowe Promenada, Warszawa

Transakcja została zawarta pod określonymi warunkami, których spełnienie zgodnie z planem nastąpi w pierwszym kwartale 2011 r.

Centrum Handlowe Promenada, Warszawa
Autor: od Cushman & Wakefield Centrum Handlowe Promenada, Warszawa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej