Warszawa: Budner wybuduje biurowiec w centrum

2011-11-30 13:37
Biurowiec Chmielna 25 w Warszawie
Autor: LHI Sp. z o.o. Biurowiec Chmielna 25 - wiuzlizacja

Warszawa zyska kolejny biurowiec. W samym sercu miasta, powstanie prestiżowa inwestycja - Chmielna 25. Inwestor przedsięwzięcia, spółka LHI wybrał generalnego wykonawcę budowy - firmę Budner. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Całkowity koszt inwestycji opiewa na 80 mln złotych.

W samym sercu Warszawy, przy ul. Chmielnej powstanie biurowiec klasy A. Obiekt jest kolejnym przedsięwzięciem spółki LHI. Budynek będzie znajdował się w centrum stolicy, przy głównej arterii komunikacyjnej miasta. Pierwszą inwestycją firmy, jest Nowy Dom Jabłkowskich, który znajduje się przy ul. Chmielnej 19. Inwestor, spółka LHI wybrała 29 listopada generalnego wykonawcę budowy inwestycji Chmielna 25.

Przeczytaj również: Warszawa: Nowy Dom Jabłkowskich wkrótce otwarty

Prace budowlane

Biurowiec Chmielna 25 zostanie wybudowany przez spółkę budowlaną Budner.
Wartość umowy o prace budowlane opiewa na 80 mln złotych. Inwestor posiada już prawomocne pozwolenie na budowę i planuje rozpocząć prace budowlane jeszcze w tym roku. Roboty planowo mają zostać zrealizowane w ciągu 18 miesięcy od przekazania placu budowy. Biurowiec Chmielna 25 ma zostać oddany do użytku w II kwartale 2013 roku. Budowa obiektu będzie wykonywana metodą górniczą, w technice ścian szczelinowych.

- Architektura biurowca Chmielna 25 jest na wskroś nowoczesna, jednak został on zaprojektowany z pełnym szacunkiem dla istniejącej w pobliżu tkanki miejskiej i wartości urbanistycznych tej części centrum miasta. Plan budynku oraz skala zabudowy nawiązują ściśle do charakteru sąsiednich kamienic. Nasza nowa inwestycja, podobnie jak Nowy Dom Jabłkowskich, który zrealizowaliśmy nieopodal, przy Chmielnej 19, z pewnością będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem najemców, którzy dbają o swój wizerunek i potrafią docenić prestiżową lokalizację, jakość wykonania, funkcjonalność i ekologiczny charakter obiektu. - skomentował Robert Mandżunowski, CEO, LHI.

Biurowiec Chmielna 25 - opis inwestycji

Biurowiec Chmielna 25 będzie obiektem handlowo-usługowym, klasy A. Nazwa inwestycji pochodzi od lokalizacji, w której będzie się znajdować. Biurowiec będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem, o łącznej powierzchni użytkowej 7 135 m2. Obiekt zostanie wybudowany na 1 242 metrowej działce. Poziom -1 budynku zostanie zaadaptowany na działalność handlowo-usługową, natomiast piętra od 1 do 6, zostaną przeznaczone na część biurową. Powierzchnia komercyjna wyniesie 5 731 m2, z czego 3 852 m2 - to część biurowa. Przestrzeń handlowo-usługowa zajmie 1 791 m2.
Ponadto, kompleks zostanie wyposażony w parking na 25 miejsc, co dla tej lokalizacji, jest znaczące, bo miejsc parkingowych w okolicy nie jest dużo.

  • Inwestor: LHI Sp z.o.o.
  • Generlany wykonawca: Budner SA
  • Projekt architektoniczny: Bulanda, Mucha - Architekci Sp.zo.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej