Warszawa. Apartamenty przy Krasińskiego: umowa na finansowanie inwestycji podpisana

2011-11-03 13:50
Apartamenty przy Krasińskiego: nowe osiedle na Żoliborzu
Autor: Solski BM Sp. z o.o. Apartamenty na Żoliborzu

Spółka deweloperska Atlas Estates podpisała umowę o finansowanie inwestycji mieszkaniowej, którą realizuje na warszawskim Żoliborzu. Środki na przedsięwzięcie udzielił Bank Zachodni WBK.

Deweloper Atlas Estates i Bank Zachodni WBK, podpisali umowę o fianansowanie inwestycji 2 listopada.

Przeczytaj również: Zrównoważone budownictwo potrzebuje systemowych rozwiązań finansowych

- Formalności dotyczące finansowania projektu na Żoliborzu udało się sfinalizować szybko i sprawnie, co potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym. Od uruchomienia sprzedaży obserwujemy wysokie zainteresowanie Apartamentami przy Krasińskiego, dlatego zakładamy, że tempo sprzedaży mieszkań w tym projekcie utrzyma się na wysokim poziomie również w kolejnych miesiącach - powiedział Rueven Havar, prezes Atlas Estates Management Company.

- Staramy pokazać, że jesteśmy elastyczni, rozmawiając indywidualnie z potencjalnymi nabywcami. Udzielamy specjalnych rabatów na komórki lokatorskie czy też miejsca parkingowe. - skomentował Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Atlas Estates.

Apartamenty przy Krasińskiego - opis inwestycji

Apartamenty powstają na południowym Żoliborzu, u zbiegu ulic Krasińskiego i Przasnyskiej. Inwestycja znajduje się w pobliżu centrum handlowego "Arkadia".
Osiedle składa się z 303 apartamentów, o powierzchni od 28 m2 do 125 m2, które rozmieszczone są w dwóch budynkach mieszkalnych. Obiekt będzie wyposażony w 2-kondygnacyjny podziemny garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Pomiędzy budynkami zostaną wybudowane zielone dziedzińce oraz plac zabaw dla dzieci.
Elewacja budynków zostanie pokryta ceramiczną okładziną z elementami kamienia naturalnego. Autorem projektu architektonicznego osiedla jest Krzysztof Pasternak z dip Biuro projektów. Powierzchnia użytkowa całej inwestycji wynosi 23 100 m2.

Generalnym wykonawcą apartamentów jest spółka UNIBEP. Wykonawca wszedł na plac budowy z początkiem sierpnia. Aktualnie trwają równolegle prace przy wykopie oraz przy płycie fundamentowej. Po wylaniu tzw. „chudego betonu” obecnie układane jest zbrojenie w postaci żelaznych prętów, które następnie zostanie zatopione w betonie. W ten sposób powstanie płyta będąca fundamentem garażu podziemnego i zarazem - całego osiedla. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej