Warmia i Mazury = Wielkie Możliwości. Seminarium Prospects in Poland w Olsztynie

2011-05-25 18:02
Mikołajki
Autor: Cushman & Wakefield Mikołajki

7 czerwca 2011 r. w Olsztynie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prospects in Poland", pt. “Warmia-Mazury Wielkie Możliwości. Inwestycje Przedsiębiorczość Zrównoważony Rozwój". Do grona rozmówców zaproszono przedstawicieli władz samorządu województwa. W seminarium wezmą udział również doradcy z najlepszych światowych firm konsultingowych, prawnicy, finansiści i eksperci organizacji biznesowych a także przedstawiciele firm, które zainwestowały w Warmińsko-Mazurskim.

Lista atutów inwestycyjnych Warmi i Mazur jest długa. Przede wszystkim należą do nich: położenie przy wschodniej zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, w sąsiedztwie Obwodu Kaliningradzkiego, bogate zasoby przyrodnicze zachęcające do inwestycji w takich branżach, jak produkcja rolna i rolno-spożywcza, drzewna, energia alternatywna, wspaniałe krajobrazy i jeziora, które są idealnym miejscem na rozwój turystyki, przemysłu szkutniczego oraz sportu. Do atutów danego regionu należy również zaliczyć mieszkańców:

Władze wojewódzkie systematycznie pracują nad wydłużaniem powyższego zestawienia, korzystając przy części projektów ze wsparcia unijnych funduszy: Programu Regionalnego, Kapitału Ludzkiego oraz Rozwoju Polski Wschodniej. Jednym z najważniejszych projektów na skalę województwa i regionu jest budowa Portu Lotniczego Mazury w Szymanach. Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie turystyki i kolejnych inwestycji w regionie. Poprawa infrastruktury drogowej to także priorytet. Nie mniejszym jest pozycjonowanie regionu jako nowej destynacji centrów typu BPO oraz kreowanie wizerunku Warmińsko-Mazurskiego jako regionu Polski wielkich możliwości, w tym rozwoju biznesu oraz destynacji turystycznej atrakcyjnych przyrodniczo, kulturalnie i kulinarnie (kampania “Mazury Cud Natury nominowana do listy “Nowych 7 Cudów Świata” szwajcarskiej fundacji “New7Wonders”.

POBIERZ ZAPROSZENIE I PROGRAM SPOTKANIA!

W trakcie seminarium, które odbędzie się 7 czerwca br.  w Olsztynie zostaną poruszene następujące kwestie:

  •  omówienie polityki inwestycyjnej Urzędu Marszałkowskiego ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z biznesem
  • analiza potencjału inwestycyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
  • przedstawienie firm, które są obecne w województwie i pewnie kroczą na drodze sukcesu
  • prezentacja potrzeb i oczekiwań przedstawicieli sektora prywatnego wobec samorządu województwa.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracji należy dokonać:
www.prospectsinpoland.com/rejestracja-olsztyn.html

Szczegółowych informacji udziela organizator Bluevine Consulting office@bluevine.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej