Warbud protestuje

2009-05-11 17:27
Muzeum Historii Żydów Polskich
Autor: Muzeum Historii Żydów Polskich

Do Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta - 8 maja 2009 roku - wpłynął protest. Chodzi o wybór oferty w przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji "Budowa Muzeum Historii Żydów Polskich" wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowania terenu.

Protest wpłynął od jednego z uczestników przetargu - konsorcjum firm: Warbud SA, Karmar SA i KEM Sp. z o.o. Na rozstrzygnięcie jego zasadności Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (SZRM) ma 10 dni (od momentu wpłynięcia dokumentu do Zarządu).

W przypadku negatywnego rozstrzygnięcia, protestującemu przysługuje prawo do wniesienie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej - KIO. Wykonawcę Muzeum wybrano pod koniec kwietnia 2009 roku. Przetarg wygrała spółka Polimex Mostostal, najkorzystniejszą dla miasta ofertą cenową: 152,3 mln zł. Oferta złożona przez Warbud była droższa o 11 mln zł.

Muzeum Historii Żydów Polskich
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej