Panele fotowoltaiczne GEO Solar w sklepach IKEA także na raty

2019-01-15 16:02
panele fotowoltaiczne
Autor: IKEA IKEA wprowadziła do sprzedaży panele fotowoltaiczne

Kompletną instalację z panelami fotowoltaicznymi firmy GEO Solar można kupić w polskich sklepach IKEA niemal od 2 lat. Do GEO Solar i IKEA dołączył szwedzki Ikano Bank, oferując kredyt ratalny na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych

Obecnie każdy może mieć swoją domową elektrownię słoneczną, bo panele fotowoltaiczne zamieniające energię słoneczną w prąd stają się coraz dostępniejsze. W maju 2017 r. kompletną instalację z panelami fotowoltaicznymi firmy GEO Solar wprowadziła do sprzedaży IKEA. Dzięki współpracy GEO Solar, IKEA i Ikano Bank nabywcy instalacji fotowoltaicznej mogą skorzystać z kredytu ratalnego bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Ponadto oferta w sklepach IKEA obejmuje m.in. konsultację, indywidualną wycenę, montaż i monitoring instalacji oraz załatwienie wymaganych formalności z zakładem energetycznym.

Czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawia, że ceny tej technologii znacząco spadły, dzięki czemu jest to rozwiązanie, na które może sobie pozwolić coraz więcej osób. Najtańszy zestaw paneli fotowoltaicznych (złożony z 6 modułów multikrystalicznych) o mocy 1,68 kWp można kupić w sklepach IKEA za niespełna 11,7 tys. zł. Dodatkowo, dzięki specjalnemu grantowi na zrównoważone życie w domu od IKEA i GEO Solar, wszyscy klienci IKEA Family mogą obniżyć koszt inwestycji o 15%.

„Codziennie na dach Twojego domu padają promienie słoneczne. To niekończące się źródło „zielonej” energii. Ogniwa fotowoltaiczne pozwalają zebrać ją nawet w pochmurny dzień i przekształcać najpierw w prąd stały, a potem w prąd zmienny, który popłynie wprost do gniazdka w Twoim domu” – zachęcają IKEA i GEO Solar. I wyjaśniają, że jeśli instalacja fotowoltaiczna zaspokoi z nawiązką potrzeby jej użytkownika, zwanego prosumentem, to nadwyżkę prądu będzie on mógł wprowadzić do sieci energetycznej. Za tę usługę zakład energetyczny pobierze 20% przekazanej przez prosumenta energii. Z pozostałych 80% będzie on mógł skorzystać w dowolnym momencie (np. w nocy) już bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Fasada budynku pokryta półprzezroczystymi ogniwami fotowoltaicznymi z perowskitu
Autor: Skanska Perowskity testowano na fasadzie warszawskiego biurowca Spark. Perowskity to minerały o krystalicznej strukturze. Wykonane z nich ogniwa już dorównują wydajnością ogniwom krzemowym. Panele fotowoltaiczne z perowskitu są elastyczne, supercienkie, lekkie i półprzejrzyste. Ogniwa perowskitowe zachowują wysoką wydajność w produkcji energii, nawet jeśli promienie słońca nie padają na nie pod optymalnym kątem. Oznacza to, że można je stosować praktycznie na każdej powierzchni. Ponieważ są przezroczyste, nawet na oknach

Panele fotowoltaiczne nie tylko na dachu

Na rynku dostępne są już także fasadowe panele fotowoltaiczne, które jednocześnie są ciekawą propozycją wykończenia elewacji. Co ważne, poprawiają one także izolacyjność cieplną i izolacyjność akustyczną budynku.

Z kolei na fasadzie warszawskiego biurowca Spark firmy Skanska testowane są obecnie perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki perowskitom budynki mają szansę być samowystarczalne energetycznie. Dodajmy, że perowskity są minerałami o krystalicznej strukturze. Panele fotowoltaiczne z perowskitu są elastyczne, supercienkie, lekkie i przezroczyste. Zachowują one wysoką wydajność w produkcji energii, nawet jeśli promienie słońca nie padają na nie pod optymalnym kątem. Co ważne, ogniwami perowskitowymi można pokryć całą fasadę, łącznie z oknami.

Narzędzi budowlanych są tysiące. Czy rozpoznasz najprostsze narzędzia budowlane?

Pytanie 1 z 10
Co to za narzędzie budowlane?
Narzędzia budowlane

Dodajmy, że szacunkowe koszty i korzyści można obliczyć, nie wychodząc z domu, za pomocą kalkulatora oszczędności dostępnego pod adresem: IKEA.pl/energia. Niezbędne informacje można uzyskać także w Strefach Energii dla Domu w sklepach IKEA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej