W czerwcu debiut Komfort-Klima S.A. na rynku NewConnect

2010-06-08 10:43

Już 11 czerwca 2010 r. Komfort-Klima S.A. - spółka wyspecjalizowana w świadczeniu usług instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych - planuje wejść na alternatywny rynek warszawskiej GPW.

W maju spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 1 mln zł. Środki te przeznaczone zostaną na rozwój terytorialny sieci oddziałów, a także poszerzenia zakresu usług. Oferta spółki wraz z jej modelem biznesowym trafiły w potrzeby inwestorów, którzy zakupili całość emisji. Środki od nich pozyskane wydatkowane będą na rozbudowę sieci placówek, co przełoży się na możliwość realizacji większej ilości zleceń.

- Przeprowadzona przez nas emisja pokazała, że inwestorzy poszukują takich spółek jak my. Wejście na giełdę to w historii naszej firmy duży krok. Aby go zrobić potrzebowaliśmy czasu, by móc spełnić wymogi stawiane przez GPW. Sądzę, że po naszym debiucie będziemy atrakcyjniejszą spółką dla inwestorów. Rynek na usługi, które świadczymy stale się zwiększa. Należy również zauważyć, że Unia Europejska również się do tego przyczynia poprzez wprowadzanie nowych dyrektyw, które zmuszają zarządców budynków do wymiany przestarzałych instalacji na te bardziej przyjazne ludzkiemu zdrowiu a także środowisku naturalnemu. Wszystko to, o czym wspomniałem przyczyni się do wzrostu rentowności spółki - mówi Robert Kopeć, prezes zarządu Komfort-Klima S.A.

Spółka za 2009 r. osiągnęła przychód w wysokości 4 mln zł, wypracowała także dodatni zysk netto oraz zysk z działalności operacyjnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej