Unibail-Rodamco przejął Simon Ivanhoe

2010-07-13 13:00

Unibail-Rodamco ogłasza zakończenie procesu akceptacji przez polskie władze przejęcia firmy Simon Ivanhoe.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził przejęcie przez Unibail-Rodamco polskich aktywów firmy Simon Ivanhoe (warszawskie centra handlowe Arkadia i Wileńska). Uwarunkował je zrzeczeniem się przez Unibail-Rodamco roli zarządczej w Centrum Handlowym Złote Tarasy. Jednocześnie Urząd zezwolił, by Unibail-Rodamco zachował interes ekonomiczny oraz prawo akceptacji najważniejszych decyzji dotyczących Centrum.

Akceptacja transakcji wzmocni obecność Unibail-Rodamco w Warszawie, będącej ważnym miastem w ofercie Grupy dla międzynarodowych i lokalnych sieci detalicznych.

Transakcja powinna zostać sfinalizowana w ciągu kilku dni.


Unibail-Rodamco jest europejskim zarządcą nieruchomości komercyjnych, inwestorem oraz deweloperem notowanym na giełdzie. Spółka jest obecna w 12 krajach Starego Kontynentu, a wartość należących do niej centrów handlowych, biurowców i centrów kongresowo-wystawienniczych wynosiła na koniec 2009 r. 22,3 mld euro. Grupa zatrudnia 1 700 pracowników. Grupa ma rating A nadany przez S&P oraz wchodzi w skład indeksów CAC 40, AEX, Euronext 100 oraz Stoxx 50. Zaangażowanie Unibail-Rodamco w działania związane ze zrównoważonym rozwojem w obszarach społecznych, ekonomicznych i ochrony środowiska zostało docenione poprzez udział w indeksach DJSI (World) oraz FTSE4Good.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej