Umowy na budowę autostrady A1 Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek

2010-07-12 10:19
Autostrada A2 węzeł Stryków
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Autostrada A2 węzeł Stryków.

9 lipca 2010 r. w siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA, w obecności ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, zostały podpisane umowy na budowę 2 odcinków autostrady A1: Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek. Inwestycje mają być ukończone do końca kwietnia 2012 r.

Zobacz koniecznie: Będzie przetarg na A1

A1 Kowal – Sójki (30 km)

Wykonawcą inwestycji będzie irlandzko-polskie konsorcjum firm: SRB CIVIL ENGINEERING Ltd. – (Irlandia - lider), John Sisk & son Ltd. (Irlandia), Roadbridge (Irlandia) i Budbaum S.A. (Polska), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 800 mln zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, za realizację odcinka A1 Kowal - Sójki odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

Zobacz koniecznie: Kolejna umowa na budowę A4 (Tarnów – Dębica) na Podkarpaciu podpisana

A1 Kotliska – Piątek (9 km)

Wykonawcą inwestycji będzie polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: SANDO Budownictwo Polska Sp. z o.o. (lider) oraz Construcciones Sanchez Dominguez - Sando (Hiszpania), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 512 mln zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województwa łódzkiego, za realizację tego odcinka odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

W tym tygodniu tygodniu rozpocznie się budowa odcinków autostrady A1, zlokalizowanych na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, na których realizację umowy zostały podpisane w czerwcu br.

Od 16 listopada 2007 r. do 9 lipca 2010 r. podpisano umowy na budowę 1511 km dróg krajowych, w tym na 702 km autostrad oraz 809 km dróg ekspresowych, obwodnic i dużych przebudów dróg.

Zobacz koniecznie: Szczegółowe informacje o inwestycjach na drogach krajowych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej