Umowy na budowę autostrady A1 Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek

2010-07-12 10:19
Autostrada A2 węzeł Stryków
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Autostrada A2 węzeł Stryków.

9 lipca 2010 r. w siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA, w obecności ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, zostały podpisane umowy na budowę 2 odcinków autostrady A1: Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek. Inwestycje mają być ukończone do końca kwietnia 2012 r.

Zobacz koniecznie: Będzie przetarg na A1

A1 Kowal – Sójki (30 km)

Wykonawcą inwestycji będzie irlandzko-polskie konsorcjum firm: SRB CIVIL ENGINEERING Ltd. – (Irlandia - lider), John Sisk & son Ltd. (Irlandia), Roadbridge (Irlandia) i Budbaum S.A. (Polska), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 800 mln zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, za realizację odcinka A1 Kowal - Sójki odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

Zobacz koniecznie: Kolejna umowa na budowę A4 (Tarnów – Dębica) na Podkarpaciu podpisana

A1 Kotliska – Piątek (9 km)

Wykonawcą inwestycji będzie polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: SANDO Budownictwo Polska Sp. z o.o. (lider) oraz Construcciones Sanchez Dominguez - Sando (Hiszpania), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 512 mln zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województwa łódzkiego, za realizację tego odcinka odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

W tym tygodniu tygodniu rozpocznie się budowa odcinków autostrady A1, zlokalizowanych na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, na których realizację umowy zostały podpisane w czerwcu br.

Od 16 listopada 2007 r. do 9 lipca 2010 r. podpisano umowy na budowę 1511 km dróg krajowych, w tym na 702 km autostrad oraz 809 km dróg ekspresowych, obwodnic i dużych przebudów dróg.

Zobacz koniecznie: Szczegółowe informacje o inwestycjach na drogach krajowych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej