Tylko trzech chętnych...

2009-12-11 14:29
Makieta terminalu LNG w Świnoujściu
Autor: Polskie LNG SA Gazoport Świnoujście. Terminalu LNG - makieta

...znalazło się na krótkiej liście w postępowaniu na wybór wykonawcy usług nadzoru inwestorskiego nad budową terminalu gazu skroplonego (LNG) w Świnoujściu.

Do finałowego etapu zakwalifikowane zostały:

  • SOCOIN Ingenieria y Construcción Industrial, S.L.U. (Hiszpania) 
  • konsorcjum: ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. (Polska), ILF Beratende Inguenieure GmbH (Niemcy), MEI, LLC (USA)
  • konsorcjum: WS Atkins-Polska Sp. z o.o. ( Polska), Atkins Ltd. (Wielka Brytania)

– Umowę z wykonawcą usług nadzoru nad budową terminalu LNG chcemy podpisać w kwietniu 2010 r. – poinformował Zbigniew Rapciak, prezes zarządu spółki Polskie LNG. - Budowa terminalu rozpocznie się w drugiej połowie 2010 r. – dodał.

Spółka Polskie LNG ogłosiła procedurę wyboru nadzoru inwestorskiego 18 sierpnia 2009 r. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 11 podmiotów z 9 krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Danii, Norwegii, Francji, Hiszpanii i Polski.

O udział w postępowaniu mogły ubiegać się podmioty, które w szczególności: w okresie ostatnich 5 lat wykonały co najmniej jedną kompleksową usługę nadzoru inwestorskiego nad całością budowy terminalu LNG oraz posiadają certyfikat ISO 9001 (lub równoważny) w zakresie świadczonych usług.

Do zadań wykonawcy będzie należało sprawowanie nadzoru – w imieniu inwestora - nad realizacją robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych, czyli m.in.: weryfikacja dokumentacji projektowej, prowadzenie odbiorów prac i robót, udział w czynnościach rozruchowych i testach sprawnościowych kompletnego obiektu.

Terminal LNG w Świnoujściu zostanie oddany do eksploatacji 30 czerwca 2014 r. Pozwoli na odbiór do 5 mld m3 gazu ziemnego rocznie, z możliwością rozbudowy do 7,5 mld m3.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej