Tylko trzech chętnych...

2009-12-11 14:29
Makieta terminalu LNG w Świnoujściu
Autor: Polskie LNG SA Gazoport Świnoujście. Terminalu LNG - makieta

...znalazło się na krótkiej liście w postępowaniu na wybór wykonawcy usług nadzoru inwestorskiego nad budową terminalu gazu skroplonego (LNG) w Świnoujściu.

Do finałowego etapu zakwalifikowane zostały:

  • SOCOIN Ingenieria y Construcción Industrial, S.L.U. (Hiszpania) 
  • konsorcjum: ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. (Polska), ILF Beratende Inguenieure GmbH (Niemcy), MEI, LLC (USA)
  • konsorcjum: WS Atkins-Polska Sp. z o.o. ( Polska), Atkins Ltd. (Wielka Brytania)

– Umowę z wykonawcą usług nadzoru nad budową terminalu LNG chcemy podpisać w kwietniu 2010 r. – poinformował Zbigniew Rapciak, prezes zarządu spółki Polskie LNG. - Budowa terminalu rozpocznie się w drugiej połowie 2010 r. – dodał.

Spółka Polskie LNG ogłosiła procedurę wyboru nadzoru inwestorskiego 18 sierpnia 2009 r. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 11 podmiotów z 9 krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Danii, Norwegii, Francji, Hiszpanii i Polski.

O udział w postępowaniu mogły ubiegać się podmioty, które w szczególności: w okresie ostatnich 5 lat wykonały co najmniej jedną kompleksową usługę nadzoru inwestorskiego nad całością budowy terminalu LNG oraz posiadają certyfikat ISO 9001 (lub równoważny) w zakresie świadczonych usług.

Do zadań wykonawcy będzie należało sprawowanie nadzoru – w imieniu inwestora - nad realizacją robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych, czyli m.in.: weryfikacja dokumentacji projektowej, prowadzenie odbiorów prac i robót, udział w czynnościach rozruchowych i testach sprawnościowych kompletnego obiektu.

Terminal LNG w Świnoujściu zostanie oddany do eksploatacji 30 czerwca 2014 r. Pozwoli na odbiór do 5 mld m3 gazu ziemnego rocznie, z możliwością rozbudowy do 7,5 mld m3.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej