Twórcze plenery z Vescom

2009-05-16 12:05
Prace uczestników pleneru
Autor: Vescom Polska Sp. z o.o.

Firma Vescom Polska Sp. z o.o. organizuje coroczne spotkania plenerowe, w czasie których prezentuje swoje materiały tekstylne, a także sprzyja twórczości artystów - uczestników wypraw. W tym roku, już w czerwcu, spotkają się w Białogórze.

Plenery Vescom są już na stałe wpisane w kalendarz imprez dla architektów. Każdego roku odbywają się dwa plenery - wiosną nad morzem i jesienią w Górach Izerskich. Wiosenny plener jest organizowany tak, aby rozpoczynał się dzień przed Bożym Ciałem i trwa 4 dni. Jesienny zawsze jest we wrześniu. Organizatorem plenerów jest Mariusz Jarymowicz z firmy Vescom Polska.

Plenery są spotkaniami, dzięki którym każdy z uczestników ma szansę na chwilę wyciszenia i skierowania swojej uwagi w stronę otaczającej natury. Szukając inspiracji w przyrodzie i przelewając później pomysły na prace twórcze uczestnicy uwalniają pragnienia i refleksje znajdujące się głęboko w swoich wnętrzach. Impreza pozbawiona jest tak zwanych wieczornych imprez integracyjnych. A zatem zwolennicy zakrapianych kolacji i dyskotek nie znajdą odpowiedniej dla nich atmosfery. Są za to wspólne kolacje, wycieczki i rozmowy przy wieczornych ogniskach. Każdy z uczestników (są to architekci wnętrz, graficy i designerzy) wykonuje przynajmniej jedną pracę twórczą z powierzonych przez firmę Vescom materiałów, a czasem też z zebranych przez siebie elementów przyrody. Artyści nie mająnarzuconego stylu, techniki, ani tematu. Mogą pozwolić sobie na szaleństwo i fantazję, każdy wg własnego uznania i gustu przygotowuje pracę. Mile widziane są wszelkie techniki łączone. Chodzi o dobrą zabawę i wyzwolenie się z codziennych schematów i ograniczeń.

Taki charakter plenerów przyciąga w efekcie twórców, którzy z prostych, zwyczajnych przedmiotów i materiałów dostarczonych przez Vescom wyczarowują prawdziwe arcydzieła.
W 2008 roku, prace z plenerów zostały zlicytowane na specjalnie organizowanej wystawie, a dochód w całości został przeznaczony na działalność fundacji Anny Dymnej. Wówczas wystawa oraz licytacja odbyły się w Krakowie. W 2009 r. impreza również odbędzie się w mieście Kraka.

Najbliższy plener wiosenny odbędzie się w Białogórze, w dniach od 10-13 czerwca.

Serwis muratorplus.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Informacji wszystkim zainteresowanym udzielają:

Polska centralna:
Agata Szlacheta
kom: 604565585
e-mail: a.szlacheta@vescompolska.pl

Polska północna:
Magda Wojnicka
kom: 508350991
e-mail: m.wojnicka@vescompolska.pl

Plener w Białogórze już w czerwcu
Autor: Vescom Polska Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej