Trzy nowe kontrakty Budopolu-Wrocław SA

2008-10-06 12:17

Informacje płynące z rynku nie napawają optymizmem przedstawicieli branży budowlano-montażowej. Większość deweloperów ogłosiło ograniczenie inwestycji mieszkaniowych, a na przyspieszenie związane z budową infrastruktury do EURO 2012 na razie się nie zanosi. Jednak są firmy, które śmiało spoglądają w przyszłość. Budopol-Wrocław SA podpisał właśnie umowy na generalne wykonawstwo trzech inwestycji dla firmy Gant Development. Wartość podpisanych kontraktów przekracza 172 mln złotych.

Umowy dotyczą inwestycji w Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Pierwsza z nich została zawarta na wybudowanie zespołu budynków wielomieszkaniowych przy ulicy Karpiej w Poznaniu. Druga umowa przewiduje wykonanie budynku wielorodzinnego z usługami na parterze, z garażem podziemnym i otaczającą infrastrukturą przy ulicy Meissnera w Krakowie. Przedmiotem trzeciej umowy jest budowa wielorodzinnego osiedla mieszkaniowego "Myśliwska Park" (na zdjęciu) wraz z częścią usługową, przy ulicy Myśliwskiej 22 w Gdańsku.

"172 miliony złotych to najwyższa wartość kontraktów na jaką podpisaliśmy umowę w ostatnim okresie" - mówi zadowolony Mirosław Motyka, prezes zarządu Budopol-Wrocław SA. "Cieszę się z nich tym bardziej, że te kontrakty będą realizowane poza naszym rodzimym, wrocławskim rynkiem. Wraz z nimi wchodzimy do nowych regionów i mamy zamiar pozostać tam na dłużej" - zapowiada Motyka.

Budopol-Wrocław SA to firma z branży budowlano-montażowej działająca na rynku od 50 lat, od 10 jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Budopol wchodzi w skład grupy kapitałowej GANT, która specjalizuje się w czterech podstawowych segmentach tj.: usługi finansowe, działalność deweloperska oraz budowlana, zarządzanie nieruchomościami i ich wynajmowanie na własny rachunek.

Myśliwska Park
Autor: Fleishman-Hillard
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej