Trzy nowe kontrakty Budopolu-Wrocław SA

2008-10-06 12:17

Informacje płynące z rynku nie napawają optymizmem przedstawicieli branży budowlano-montażowej. Większość deweloperów ogłosiło ograniczenie inwestycji mieszkaniowych, a na przyspieszenie związane z budową infrastruktury do EURO 2012 na razie się nie zanosi. Jednak są firmy, które śmiało spoglądają w przyszłość. Budopol-Wrocław SA podpisał właśnie umowy na generalne wykonawstwo trzech inwestycji dla firmy Gant Development. Wartość podpisanych kontraktów przekracza 172 mln złotych.

Umowy dotyczą inwestycji w Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Pierwsza z nich została zawarta na wybudowanie zespołu budynków wielomieszkaniowych przy ulicy Karpiej w Poznaniu. Druga umowa przewiduje wykonanie budynku wielorodzinnego z usługami na parterze, z garażem podziemnym i otaczającą infrastrukturą przy ulicy Meissnera w Krakowie. Przedmiotem trzeciej umowy jest budowa wielorodzinnego osiedla mieszkaniowego "Myśliwska Park" (na zdjęciu) wraz z częścią usługową, przy ulicy Myśliwskiej 22 w Gdańsku.

"172 miliony złotych to najwyższa wartość kontraktów na jaką podpisaliśmy umowę w ostatnim okresie" - mówi zadowolony Mirosław Motyka, prezes zarządu Budopol-Wrocław SA. "Cieszę się z nich tym bardziej, że te kontrakty będą realizowane poza naszym rodzimym, wrocławskim rynkiem. Wraz z nimi wchodzimy do nowych regionów i mamy zamiar pozostać tam na dłużej" - zapowiada Motyka.

Budopol-Wrocław SA to firma z branży budowlano-montażowej działająca na rynku od 50 lat, od 10 jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Budopol wchodzi w skład grupy kapitałowej GANT, która specjalizuje się w czterech podstawowych segmentach tj.: usługi finansowe, działalność deweloperska oraz budowlana, zarządzanie nieruchomościami i ich wynajmowanie na własny rachunek.

Myśliwska Park
Autor: Fleishman-Hillard
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej