Trójwymiarowe projektowanie z Prochemem

2008-07-28 14:19

Prochem wspiera studentów Politechniki Warszawskiej, którzy chcą poznać nowoczesne techniki projektowania komputerowego, stosowane przez firmy inżynierskie. Cykl cotygodniowych szkoleń ruszył 17 kwietnia 2008 roku.

Przyszli inżynierowie mogą zapoznać się z programem PDMS, który jest wykorzystywany przede wszystkim do trójwymiarowego projektowania instalacji i obiektów przemysłowych. Warsztaty są prowadzone zarówno przez przedstawicieli firmy Prochem, jak i AVEVA - dystrybutora programu PDMS w Polsce. Zakończyła się już część teoretyczna, część praktyczna potrwa do końca maja. W szkoleniu uczestniczą członkowie Studenckiego Koła Komputerowych Technik Projektowania z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Koła Naukowego Komputerowego Wspomagania Projektowania z Wydziału Inżynierii Lądowej.

Ponieważ inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, a chętni zgłaszali się jeszcze po zamknięciu listy, organizatorzy zastanawiają się nad kolejnymi warsztatami. Te miałyby ruszyć po wakacjach. - Nie chcemy, by zajęcia kolidowały z sesją ani codzienną nauką. Informacji najlepiej szukać w kołach naukowych, również na stronie internetowej Prochemu. Jednak, by wziąć udział, nie trzeba należeć do koła - mówi Małgorzata Reczyńska z FineArt Communications.

Projekt jest odpowiedzią na badanie PROinżynier, organizowane przez Prochem. Do tej pory przeprowadzono je dwukrotnie (w 2006 i 2007 roku - przyp. red.), uczestnikami byli studenci pięciu polskich uczelni technicznych. - Wyniki pokazują, że młodzi inżynierowie bardzo dużą wagę przywiązują do swojego rozwoju osobistego i zawodowego, a narzędzia projektowania komputerowego chcieliby poznać już w czasie studiów - mówi Marek Kiersznicki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Prochem.

W pierwszym badaniu wzięło udział 945 osób, w drugim - 1780. Studenci wypełniali ankietę, zamieszczoną na stronie www.proinzynier.pl.

kwiecień 2008 r.

3D
Autor: Autodesk
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej