TriGranit w Budapeszcie

2008-05-20 14:33
TriGranit w Budapeszcie
Autor: TriGranit Development Corporation / www.trigranit.pl TriGranit w Budapeszcie

TriGranit Development Corporation z radością przyjęła pozytywną decyzję rządu Rumunii w sprawie zawarcia kontraktu na realizację projektu Esplanada. Firma planuje stworzyć w Bukareszcie nowe wielofunkcjonalne centrum miejskie, które będzie dysponowało dużą powierzchnią handlową, biurami, hotelem oraz budynkami mieszkalnymi. Inwestycja ta ma kosztować około 1 miliarda euro.

TriGranit Development Corporation uznaje Rumunię za jeden z głównych celów swoich przyszłych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma już rozpoczęła pracę nad wielofunkcyjnym centrum w Cluj i zamierza otworzyć podobne obiekty w głównych miastach Rumunii (Brasov, Crajowa, Pitesti, Konstancja).

"Chociaż proces negocjacyjny był długotrwały i bardzo skomplikowany, udało się osiągnąć wspaniały wynik. Kontrakt jest korzystny dla wszystkich stron. Zrobiliśmy ogromny krok naprzód i zamierzamy rozpocząć budowę w drugiej połowie 2009 roku" - komentując decyzję rządu powiedział Dan Ghibernea, dyrektor TriGranit Development na Rumunię. Teraz ruch należy do Ministerstwa Rozwoju, Budownictwa i Robót Publicznych, które ma przekazać kontrakt radzie miejskiej Bukaresztu.

Esplanada jest prywatną, wartą 1 mld euro inwestycją w nieruchomość o powierzchni 10,7 ha w rejonie Unirii Boulevard w Bukareszcie. Inwestycja ma obejmować centrum kulturalno-handlowe, biura, obiekty mieszkaniowe i hotelowe o łącznej powierzchni 800 tys. m2, z czego 20% przeznaczono na tereny zielone, a 270 tys. m2 - na parkingi.
Cały ten kompleks przechodzi na własność rządu rumuńskiego po upływie 49 lat.

TriGranit jest zintegrowaną firmą prowadzącą inwestycje w nieruchomości, projekty budowlane i zarządzanie. Działa w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ma duży portfel zrealizowanych prestiżowych projektów deweloperskich a także szereg innych inwestycji wartych ponad 8,5 mld euro oraz wiele projektów realizowanych na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego (PPP).
W Polsce TriGranit Development Corporation działa od 2003 roku. Pierwszą polską inwestycją jest projekt Silesia City Center w Katowicach, którego etap budowy regionalnego centrum handlowo rozrywkowego został zakończony w listopadzie 2005 roku. W trakcie realizacji jest drugi etap inwestycji - budowa osiedla mieszkaniowego pod nazwą Dębowe Tarasy. W lutym 2008 roku TriGranit rozpoczął realizację Bonarka City Center w Krakowie. Trwają prace nad przygotowaniem podobnych inwestycji w największych polskich miastach.

Esplanada
Autor: TriGranit Development Corporation Esplanada - nowe wielofunkcjonalne centrum miejskie (centra handlowe, biura, hotele oraz budynki mieszkalne).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej