TriGranit sprzedał udziały

2007-05-23 19:00
TriGranit sprzedał udziały
Autor: UM Warszawa TriGranit sprzedał udziały

31 lipca 2006 roku TriGranit połączył się z IMMOEAST. Teraz firma rozważa możliwość wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie i Wiedniu. Dzięki zawartej transakcji wartość dewelopera wycenia się na 1,6 miliarda euro. Firma ma również nadzieję na szybsze zrealizowanie inwestycji.

TriGranit sprzedał firmie IMMOEAST Immobilien Anlagen AG 25 proc. swoich udziałów za kwotę 400 mln euro. Transakcja ta pozwoli deweloperowi przyspieszyć realizację przedsięwzięć na Węgrzech, w Polsce, Słowacji, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Czarnogórze, Czechach, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Wartość inwestycji szacuje się na 5 mld euro. - Wierzymy, że istnieją bardzo atrakcyjne możliwości w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Nathaniel Rothschild, przewodniczący rady nadzorczej TriGranit. - W IMMOEAST widzimy silnego partnera, który wzmocni nasze źródła finansowania i umożliwi nam przyspieszenie strategii ekspansji  w całym regionie.

W związku z umową z TriGranit zastanawia się również nad wejściem na Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie lub Wiedniu. Transakcja pozwoliła wycenić wartość dewelopera na 1,6 mld euro. Po jej sfinalizowaniu pakiet kontrolny w firmie zachowa Sandor Dejman, węgierski przedsiębiorca, który w 1996 roku założył  TriGranit.

Do pozostałych udziałowców firmy należą:

  • Peter Munk, założyciel i prezes Barric Gold, a także główny udziałowiec Trizec Properties (USA),
  • Nathaniel Rothschild, przewodniczący zarządu Atticus Capital,
  • Sandor Csanyi, prezes zarządu banku Europy Środkowo-Wschodniej - OTP.

IMMOEAST - to spółka deweloperska notowana na giełdzie w Wiedniu. Jest częścią austriackiej grupy IMMOFINANZ. Od momentu wejścia na giełdę, w grudniu 2003 roku, wartość akcji firmy osiąga średni roczny przyrost ponad 20 proc. Firma posiada swoje aktywa na wielu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Węgry, Czechy, Polska, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie). Ma w swojej ofercie  nieruchomości wszystkich kategorii: biurowce, obiekty handlowe, magazyny i rezydencje. Firma koncentruje się na budynkach w pełni wynajętych, angażując się również w inwestycje w fazie ich powstawania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej