Toruń: budowa mostu - walka trwa

2010-07-26 17:11
Most w Toruniu
Autor: Miejski Zarząd Dróg UM Wrocław

Nie ma już żadnych przeszkód dla podpisania umowy z Inżynierem Projektu dla zadania "Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi". Krajowa Izba Odwoławcza wydała postanowienie o zwrocie złożonego odwołania - z przyczyn formalnych.  Ale... 26 lipca 2010 r. złożony został protest w postępowaniu na wybór Generalnego Wykonawcy mostu...

W związku z decyzją KIO, która została podjęta 23 lipca 2010 r., nie ma już żadnych przeszkód dla podpisania umowy z warszawskim konsorcjum firm: DHV Polska Sp. z o.o oraz Dro Konsult Sp. z o.o., które zwyciężyły w przetargu na Inżyniera Projektu dla toruńskiego mostu.
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu planuje podpisanie umowy na ostatni tydzień lipca.

Ale...

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu 26 lipca 2010 r. poinformował, że złożony został protest w postępowaniu na wybór Generalnego Wykonawcy dla zadania "Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi".

Zobacz koniecznie: Otwarcie ofert na generalnego wykonawcę toruńskiego mostu

Protest złożyło konsorcjum firm Autostrada Wschodnia Sp. z o.o. z Warszawy i MAPA INSAAT VE TICARET ANONIM SIRKETI z Turcji. Konsorcjum podnosi, że złożone przez pierwszych trzech wykonawców (Strabag, Alpine i Mostostal Warszawa) oferty cenowe na poziomie od 548 mln do 589 mln zł brutto mogą świadczyć o niewykonalności zadania zgodnie z założeniami określonymi w dokumentacji technicznej.
Protest wpłynął w terminie przywidzianym przypisami. MZD ma 10 dni na jego rozstrzygnięcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej