Targi Światło 2009 – seminarium "Realizacja obiektów sportowych w gminach"

2010-02-12 11:55

Kluczowymi problemami przed jakimi stają władze samorządowe przy planowaniu i realizacji inwestycji sportowych jest znalezienie odpowiedniej oferty z pośród kilkuset oferowanych na rynku oraz znalezienie źródeł finansowania inwestycji.

Na te pytania postara się odpowiedzieć seminarium "Realizacja obiektów sportowych w gminach" - organizowana 5 marca 2010 r. w hali wystawienniczej EXPO XXI.

Seminarium poprowadzi Lech Bartnik, V - Dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Ustawa o samorządzie gminnym w art. 7 ust. 1, pkt. 10 mówi, iż do zadań własnych samorządu należą zadania z zakresu kultury fizycznej, w tym utrzymanie terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych. Równocześnie ustawa o kulturze fizycznej stanowi, że podstawowym ogniwem zarządzającym zasobami kultury fizycznej w skali lokalnej jest samorząd terytorialny, przyznając bardzo wysokie znaczenie rangę tej dziedzinie życia społecznego. Bez nowoczesnej bazy sportowej i rekreacyjnej nie jest możliwe upowszechnienie sportu, a w konsekwencji osiągnięcie sukcesów przez polskich sportowców. Problemy te zauważa "Strategia Rozwoju Sportu do Roku 2015" opracowana przez Ministerstwo Sportu, który powinien być podstawą do podjęcia działań związanych z budową boisk i sal sportowych w każdej gminie, w tym z budową kilkuset ogólnodostępnych wielofunkcyjnych boisk sportowych dla dzieci i młodzieży ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. Inicjatorem i inwestorem budowy obiektów sportowych są władze samorządowe. Wszystkich zainteresowanych dobrym przygotowaniem inwestycji sportowych tak pod względem finansowym, jak i doboru niezbędnej infrastruktury oraz sprzętu organizator - Agencja SOMA, zaprasza do udziału w seminarium.

Program seminarium "Realizacja obiektów sportowych w gminach"

Seminarium odbędize się 5 marca 2010 r. w Warszawskiej Hali EXPO XXI (sala C2, I piętro), Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14.

10:00-10:15  -  Wprowadzenie - Lech Bartnik, WOSiR

10:15-10:45
  -  Źródła i sposoby finansowania inwestycji sportowych - fundusze unijne, trzecia strona finansująca, partnerstwo publiczno-prywatne - Rafał Cieślak KANCELARIA C&K

10:45-11:30  -  Jak dobrze oświetlić obiekt sportowy? - Mariusz Ejsmont, LUG

11:30-13:00
  -  przerwa

13:00-13:35
  -  Słupy jako element projektu oświetlenia zewnętrznego - Arkadiusz Bajor, Maciej Wolski, KROMISS BIS

13:35-14:05
  -  Nawierzchnie hal i boisk sportowych Małgorzata Gruszecka,  ROMINES

14:05-14:40
  -  Ekrany diodowe przeznaczone do montowania na boiskach, w halach sportowych oraz na fasadach budynków -Piotr Tybura, Tomasz Kowalski, Przemysław Stelmach, TRIAS

14:40-15:00
  -  Podsumowanie, dyskusja

15:10
  -  Lunch.

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Ilość miejsc jest ograniczona.Zgłoszenia (formularz do pobrania) należy przesłać pocztą, faksem lub drogą elektroniczną na adres organizatora targów do dnia 23 lutego 2010 r.
POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Agencja SOMA,
ul. Bronikowskiego 1,
02-796 Warszawa,
tel.: 22 649 76 69,
fax: 22 649 76 83,
zuzanna.kuhl@agencjasoma.pl


Katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator będzie rozdawany zaintersowanym uczestnikom konferencji.

logo IB
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej