Targi REFE - podsumowanie

2007-05-21 15:15
RELACJA
Autor: brak danych

W dniach 20 - 22 kwietnia 2007 roku w Hali Ludowej we Wrocławiu odbyła się XVI edycja Międzynarodowych Targów Inwestycji, Nieruchomości i Finansów. REFE to najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie inwestorów, deweloperów, elit biznesu, przedstawicieli władz lokalnych i centralnych.

Targi REFE są jednymi z większych wydarzeń konferencyjno - targowych branży nieruchomości, inwestycji i finansów. Uczestnikami są głównie inwestorzy, reprezentanci władz państwowych i lokalnych, urzędów miast i gmin, izb gospodarczych i handlowych, stowarzyszeń branżowych oraz deweloperzy, architekci, kadra zarządzająca firm konsultingowych, doradczych, instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, przedstawiciele przedsiębiorstw działających na rynku budowlanym, IT, wyposażenia wnętrz, usług dla biznesu i inni. Tegoroczna edycja zanotowała wzrost liczby wystawców o 19 proc. w porównaniu do ubiegłej edycji - swoją obecność potwierdziło 322 firm i instytucji z 18 krajów. Wydanych zostało również 3150 akredytacji.

W tym roku hala wystawiennicza była podzielona na dwie części: inwestycyjną i apartamentowo- rezydencjalną. W pierwszej wystawiały się urzędy miast i gmin, firmy z branży inwestycji i finansów, banki, oraz firmy: konsultingowe, zarządzające i projektowe różnych branż. W części apartamentowo - rezydencjalnej prezentowali się głównie deweloperzy, instytucje finansowe i banki.

W trakcie trzydniowego spotkania uczestnicy mogli wziąć udział w towarzyszącej targom konferencji "Potencjał inwestycyjny Europy Środkowej i Wschodniej". Wygłaszane przez światowych ekspertów przemówienia pozwoliły zapoznać się z nowinkami z zakresu inwestycji. Na poszczególnych panelach mówiono o rynkach wschodzących w Europie, o potencjale polskiego rynku nieruchomości oraz o gminach przyjaznych inwestorom. Drugiego dnia targów odbyło się III Międzynarodowe Forum Inwestycyjne "Inwestycje na rynku nieruchomości turystycznych". Ostatni dzień REFE poświęcono czterem sektorom rozwoju - Polsce, Ukrainie, Bługarii i Rumunii.

21 kwietnia już po raz czwarty przyznano statuetki Orłów REFE. Do konkursu na najlepsze inwestycje budowlane zrealizowane w minionym roku w Polsce zakwalifikowało się 19 projektów. W kategorii obiekt komercyjny nagrodę zdobył wieżowiec Rondo 1, którego deweloperem jest Hochtief Dewelopment. W kategorii obiekt użyteczności publicznej wygrał Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, natomiast zwycięzcą w kategorii obiekty rezydencjalono-apartamentowe okazał się zespół apartamentów Marina Mokotów, które zostały zaprojektowane przez APA Kuryłowicz & Associates.

Organizatorem XVI Międzynarodowych Targów Inwestycji, Nieruchomości i Finansów była Polska Giełda Nieruchomości oraz Europejski Instytut Nieruchomości.

 Zobacz także >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej