Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

2011-10-31 10:09
Targi mieszkaniowe Murator EXPO
Autor: brak danych

Na warszawskim Torwarze, w dniach 19 i 20 listopada odbędzie się 35. edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. To ostatnia szansa w tym roku dla poszukujących własnego lokum, by za rozsądną cenę, w dobrej lokalizacji i atrakcyjnym kredycie kupić mieszkanie czy dom. Na zainteresowanych czekać będzie ponad 150 wystawców oraz 35 niezależnych ekspertów w salach konferencyjnych i Centrum Bezpłatnych Porad, którzy będą doradzać zwiedzającym w podjęciu właściwej decyzji. Promocje i wysokie rabaty zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach.

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE Murator EXPO
Autor: brak danych

Targi mieszkaniowe - sprawdź, poradź się, zdecyduj

Deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe zaprezentują bogatą ofertę mieszkań w nowych lokalizacjach i w tych oddanych już do użytkowania w 2011 roku, gwarantują dostosowanie cen do realnych możliwości finansowych każdego klienta. Zaś przedstawiciele banków i pośredników kredytowych kuszą 0% prowizją dla kredytu mieszkaniowego zaciąganego w złotych, szerokim zakresem kredytowania, długim okresem spłaty oraz krótkim czasem podjęcia decyzji kredytowej.

Targom organizowanym przez Murator EXPO towarzyszyć będzie Forum dla zarządców nieruchomości i wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich zainteresowanych gospodarką nieruchomościami. Dzięki partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości w Nieruchomościach oraz poradnikiem „Mieszkanie i Wspólnota”, udział w Forum zapewni uczestnikom zdobycie dodatkowych godzin szkoleniowych potwierdzonych imiennym certyfikatem wystawionym przez Ministerstwo Infrastruktury.

Jak kupić mieszkanie, czyli targowy kredyt hipoteczny ostatnią szansą dla…

Do końca 2011 r. wejdą w życie wszystkie już zmiany wynikające z tzw. rekomendacji "S" i odmienią istotnie sposób liczenia zdolności kredytowej. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że nowe regulacje dotyczą zarówno kredytów walutowych jak i złotowych. Od nowego roku, zgodnie z wytycznymi rekomendacji "S", zdolność kredytowa będzie liczona dla maksymalnie 25-letniego okresu spłaty - co po wprowadzeniu już limitów dochodowych (łączna suma rat nie może przekraczać 50% dochodów netto kredytobiorcy; 65% w przypadku klientów zarabiających powyżej średniej krajowej) może spowodować, że części osób nie będzie stać na kredyt, a gro osób będzie mogło sobie pozwolić na kredytowanie zdecydowanie mniejszego lokalu. Dlatego warto na targach skorzystać z bogatej oferty kredytów hipotecznych i porozmawiać z przedstawicielami banków (MultiBank, Bank DnB NORD, PKO Bank Polski, mBank, Bank BGŻ, Deutsche Bank, Bank Pekao SA) i pośredników kredytowych (Murator Finanse, Open Direct - mobilni doradcy finansowi OPEN FINANCE), wytargować 0% prowizji za udzielenie kredytu oraz minimalną marżę, poprosić o przeprowadzenie symulacji wysokości i warunków kredytu i ocenić ryzyko zakupu mieszkania. Po nowym roku zmiany wynikające z tzw. rekomendacji "S" mogą pozbawić dostępu do kredytów hipotecznych nawet co piątego klienta.

Publiczna debata, wykłady i warsztaty

W kwietniu przyszłego roku wchodzi w życie tzw. ustawa deweloperska uchwalona 31 sierpnia 2011 r. przez Sejm, która będzie regulować relacje pomiędzy nabywcami mieszkań i deweloperami. Będzie miała także wpływ na banki, które pod sankcją odpowiedzialności karnej będą musiały czuwać nad prawidłowością dokonywanych wypłat za poszczególne etapy realizowanej inwestycji deweloperskiej.
Jak kupić mieszkanie? Do publicznej debaty na targach, pod hasłem "Jakie dla rynku mieszkaniowego może mieć skutki wejście w życie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego", zapraszają Marek Wielgo, dziennikarz Gazety Wyborczej i jego goście: Kazimierz Kirejczyk z Reas, Jacek Furga z Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich, Paweł Kuglarz z kancelarii Beiten Burkhardt i Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego oraz Marek Poddany z Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W trakcie wykładów i warsztatów nie zabraknie również dużej porcji wiedzy z dziedziny prawa odnoszącej się m.in.: umów deweloperskich w świetle orzecznictwa Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów czy weryfikacji stanu prawnego nieruchomości (regulacja ksiąg wieczystych w polskim prawie), omówione zostanie także bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rachunek powierniczy. Strefa Bezpłatnych Porad W Strefie Porad serwisu me-mieszkania.pl na potrzebujących porady czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, kredyt hipoteczny, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Dyżurować będzie także - specjalizujący się w tzw. trudnych kredytach (kredyty hipoteczne dla osób z negatywną historią kredytową) doradca, który pomoże w odbudowie wiarygodności kredytowej i płatniczej w BIK, ZBP, BIG. Ponadto można będzie na miejscu uzyskać wsparcie: analityka kredytowego, prawnika i negocjatora.
Zobacz szczegółowy program wykładów i prelekcji

Wstęp na targi Murator EXPO

35. Targi Mieszkaniowe Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE
19 i 20 listopada (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00 – 17.00
TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej