Tak się realizuje zapotrzebowanie na wiedzę...

2007-10-26 14:18
Akademia Viessmann
Autor: Viessmann

Już od 2003 roku można uczyć się w 2-letnim studium Viessmanna. Jest to jedyna szkoła na świecie prowadzona przez tę firmę, a także jedyna placówka w Polsce o profilu: technika grzewczo-instalacyjna, prowadzona przez producenta.

O powstaniu Policealnego Studium Nowoczesnych Technik Grzewczych właściwie zadecydowało życie i zapotrzebowanie na ...wiedzę. Szczególnie łaknęli jej projektanci i wykonawcy, gdyż w początkach lat 90. rozwiązania, które pojawiły się na rynku, były dla nich nowością. Z roku na rok w szkoleniach i konferencjach uczestniczyło coraz więcej osób - np. od 1991 do 2007 roku, w szkoleniach Akademii Viessmann uczestniczyło ponad 90 000 osób. Zostało jednak zauważone, że w ostatnich latach zmniejszyło się zainteresowanie szkoleniami omawiającymi "podstawowe" zagadnienia techniczne. Jednocześnie zwiększyły się wymagania kursantów, którzy oczekiwali szkoleń i seminariów specjalistycznych, omawiających nowoczesne i zaawansowane technicznie rozwiązania, jak chociażby systemy grzewcze w budynkach energooszczędnych czy też systemy zdalnego monitoringu pracy kotłowni.

Nie sposób jednak przekazać dużego zasobu wiedzy nawet w cyklu szkoleń. Dlatego w 2002 roku pojawiła idea utworzenia studium policealnego o uprawnieniach szkoły publicznej, którego ukończenie będą potwierdzać państwowe świadectwa i dyplomy. Już od 2003 roku zainteresowani słuchacze mogą podejmować naukę w 2-letnim Policealnym Studium Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann, według programu zatwierdzonego przez MEN. Szkoła ma oddziały w kilku regionach Polski: we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Zielonej Górze, a od września 2009 roku także w Białymstok.

Zajęcia praktyczne odbywają się w salach szkolnych, a dodatkowym uzupełnieniem nauki dla wszystkich słuchaczy w Polsce, są prowadzone od września 2008 roku wykłady on-line. Rozwój e-learningu jest jednym z kluczowych przedsięwzięć szkoły na kolejne lata.
Warto też dodać, że Studium Policealne Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann  jest oficjalnym partnerem programu edukacyjno-informacyjnego wdrażanego pod patronatem Departamentu Rynku Budowlanego Ministerstwa Infrastruktury, a dla wyróżniających się słuchaczy przewidziane są bezpłatne wyjazdy szkoleniowe do Ośrodków Szkoleniowych Akademii w Niemczech (Berlin, Allendorf).

Kto może zostać Słuchaczem Szkoły Policealnej? Osoba, która ukończyła szkołę średnią (matura nie jest wymagana) i ma dostęp do Internetu z uwagi na wprowadzone wykłady Akademii Online.

Policealna Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych- Akademia Viessmann - informator szkolny "Nowy Nabór - 2009"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej