Szybkie murowanie: szkolenie "Poznaj tajniki systemu Porotherm Dryfix"

2011-10-12 16:15
Murowanie w systemie Porotherm Dryfix
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. Murowanie podczas szkolenia 

Firma Wienerberger organizuje mobilne szkolenia z szybkiego murowania. Wydarzenie o nazwie "Mobilne Centrum Szkoleniowe", adresowane jest zarówno do doświadczonych, jak i początkujących murarzy. Cykl spotkań będzie obdywał się na terenie całej Polski, w terminie od 19 października do 29 listopada.

Wienerberger, spółka z branży ceramiki budowlanej organizuje "Mobilne Centrum Szkoleniowe" z murowania w systemie Porotherm Dryfix. Przedsięwzięcie adersowane jest dla początkujących murarzy, jak i dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
Szkolenia z murowania odbędą się w całej Polsce, w dniach od 19 października do 29 listopada.

- Rynek pracy jest bardzo dynamiczny. Oczekiwania wobec pracowników branży budowlanej stale się zwiększają. Dziś fachowiec musi być nie tylko sumienny i mieć doświadczenie. Musi się też znać na nowinkach technicznych oraz podążać za aktualnymi trendami w budownictwie. Nasze szkolenie uczy murowania w nowoczesnej technologii systemu Porotherm DRYFIX. Umożliwia ona czyste i szybkie wykonawstwo. Dzięki temu można zaoszczędzić do 50% czasu w stosunku do tradycyjnej technologii murowania. - mówi Mirosław Rzeszutko z firmy Wienerberger.

Szkolenie Porotherm Dryfix

Szkolenie organizowane przez Wienerberger, będzie składało się z części praktycznej i teoretycznej. W trakcie spotkania uczestnicy oprócz części szkoleniowej z zakresu murowania, będą mogli poznać produkty Porotherm Dryfix. Warto wspomnieć, że w wiosennej edycji szkolenia wzięło udział blisko 1300 osób.

Murowanie w systemie Porotherm Dryfix

Murowanie w systemie Porotherm Dryfix polega na stosowaniu cegieł o specjalnie wyszlifowanych powierzchniach, które przystosowane są do łączenia ich za pomocą zaprawy w piance, którą nakłada się specjalnym pistoletem.
Taki system murowania sprawia, że wymurowana ściana jest czysta i zachowuje wysokie parametry wytrzymałościowe. Dodtakową zaletą murowania w systemie Porotherm Dryfix jest to, że murowanie może odbywać się w temperaturze - 5° C. Zaprawa w piance eliminuje konieczność używania dodatkowych narzędzi do rozrabiania i nakładania spoiny, co przyspiesza pracę i pomaga zachować czystość na placu budowy.

Szkolenie - harmonogram
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej