Szybkie murowanie: szkolenie "Poznaj tajniki systemu Porotherm Dryfix"

2011-10-12 16:15
Murowanie w systemie Porotherm Dryfix
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. Murowanie podczas szkolenia 

Firma Wienerberger organizuje mobilne szkolenia z szybkiego murowania. Wydarzenie o nazwie "Mobilne Centrum Szkoleniowe", adresowane jest zarówno do doświadczonych, jak i początkujących murarzy. Cykl spotkań będzie obdywał się na terenie całej Polski, w terminie od 19 października do 29 listopada.

Wienerberger, spółka z branży ceramiki budowlanej organizuje "Mobilne Centrum Szkoleniowe" z murowania w systemie Porotherm Dryfix. Przedsięwzięcie adersowane jest dla początkujących murarzy, jak i dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
Szkolenia z murowania odbędą się w całej Polsce, w dniach od 19 października do 29 listopada.

- Rynek pracy jest bardzo dynamiczny. Oczekiwania wobec pracowników branży budowlanej stale się zwiększają. Dziś fachowiec musi być nie tylko sumienny i mieć doświadczenie. Musi się też znać na nowinkach technicznych oraz podążać za aktualnymi trendami w budownictwie. Nasze szkolenie uczy murowania w nowoczesnej technologii systemu Porotherm DRYFIX. Umożliwia ona czyste i szybkie wykonawstwo. Dzięki temu można zaoszczędzić do 50% czasu w stosunku do tradycyjnej technologii murowania. - mówi Mirosław Rzeszutko z firmy Wienerberger.

Szkolenie Porotherm Dryfix

Szkolenie organizowane przez Wienerberger, będzie składało się z części praktycznej i teoretycznej. W trakcie spotkania uczestnicy oprócz części szkoleniowej z zakresu murowania, będą mogli poznać produkty Porotherm Dryfix. Warto wspomnieć, że w wiosennej edycji szkolenia wzięło udział blisko 1300 osób.

Murowanie w systemie Porotherm Dryfix

Murowanie w systemie Porotherm Dryfix polega na stosowaniu cegieł o specjalnie wyszlifowanych powierzchniach, które przystosowane są do łączenia ich za pomocą zaprawy w piance, którą nakłada się specjalnym pistoletem.
Taki system murowania sprawia, że wymurowana ściana jest czysta i zachowuje wysokie parametry wytrzymałościowe. Dodtakową zaletą murowania w systemie Porotherm Dryfix jest to, że murowanie może odbywać się w temperaturze - 5° C. Zaprawa w piance eliminuje konieczność używania dodatkowych narzędzi do rozrabiania i nakładania spoiny, co przyspiesza pracę i pomaga zachować czystość na placu budowy.

Szkolenie - harmonogram
Autor: Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej