Protest Warbudu odrzucony

2009-05-15 16:27
Muzeum Historii Żydów Polskich
Autor: Muzeum Historii Żydów Polskich

"Protest jest niezasadny, a jego złożenie jest niezrozumiałe" - tak roszczenia Warbudu w sprawie kwietniowego wyboru wykonawcy Muzeum Historii Żydów ocenia Paweł Barański, dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Wykonawcę Muzeum wybrano pod koniec kwietnia 2009 roku. Przetarg wygrała firma Polimex Mostostal SA, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w kwocie 152,3 mln zł. Do Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta - 8 maja 2009 roku - wpłynął protest od uczestniczącego w postępowaniu Warbudu (oferta złożona przez tę spółkę była droższa o 11 mln zł).

Po obradach (14 maja 2009 roku) Komisja przetargowa postanowiła odrzucić protest konsorcjum firm: Warbud SA, Karmar SA i KEM Sp. z o.o., z powodu uchybień formalnych jako wniesionych przez podmiot nieuprawniony. Ponadto w opinii komisji, podnoszone w proteście zarzuty są bezzasadne i podlegają oddaleniu przez Zamawiającego. Protestującemu przysługuje teraz prawo do wniesienia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej ( KIO).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej