Szkolenia dla zawodowych malarzy: techniki dekoracyjne, wykończenie wnętrz...

2011-08-02 10:52
Oferta szkoleniowa Akademii Technik Malarskich
Autor: ATM

Szkolenia skierowane są do malarzy, architektów i szkół budowlanych. Akademia Technik Malarskich organizuje dla nich darmowe szkolenia z zakresu prac malarskich takich jak np. techniki dekoracyjne, wykończenie wnętrz, systemy ociepleń oraz zapewnia wsparcie techniczne i doradztwo, również na miejscu realizowanych remontów i inwestycji. Uczestnik po zakończeniu szkoleń otrzymuje certyfikat ATM.

 

Przeszkolony malarz - pilnie potrzebny!

 

 

Bezpłatne szkolenia w Akademii Technik Malarskich

 

Akademia Technik Malarskich ma w swojej ofercie dziesięć szkoleń, podzielonych na trzy moduły. Pierwszy z nich zawiera cztery etapy, w których prezentowana jest wiedza teoretyczna oraz zajęcia praktyczne z zakresu:

  • podstawowych informacji o farbach i lakierach - wiadomości z zakresu technologii, terminologii i parametrów farb,
  • wykończeń wnętrz - dobór i stosowania odpowiednich do warunków farb; ćwiczenia z aplikacji asortymentu na różnych podłożach,
  • koloru w budownictwie - zasady kolorymetrii, informacje cechach wyrobów kolorowanych; kolory jako element aranżacji wnętrz,
  • technik dekoracyjnych - nowoczesne sposoby malowania; metody uzyskiwania efektów estetycznych; stosowne narzędzia i materiały.

Po ukończeniu tych czterech szkoleń uczestnik na podstawie zaliczenia egzaminu otrzymuje Złoty Certyfikat ATM. Łączny czas szkoleń prowadzących do jego uzyskania wynosi sześć dni. Są to najczęściej dwie sesje szkoleniowe - dwudniowa i czterodniowa.

Kolejny moduł zawiera trzy szkolenia o tematyce: elewacje, parametry materiałów budowlanych i systemy ociepleń

  • elewacje - naprawa uszkodzonej elewacji i malowanie fasad,
  • parametry podstawowych materiałów budowlanych w odniesieniu do technologii malowania - możliwości i wymogi malowania różnych materiałów budowlanych, ich właściwości oraz odpowiedni dobór farb,
  • systemy ociepleń - zasady prawidłowego stosowania ociepleń metodą lekką mokrą; uwarunkowania norm; najczęstsze błędy oraz usuwanie ich skutków.

Wzięcie udziału w tych trzech zaawansowanych szkoleniach daje malarzowi możliwość uzyskania Platynowego Certyfikatu ATM. Warunkiem jego zdobycia jest, podobnie jak w pierwszym module, zdanie egzaminu z wiedzy przekazywanej podczas wykładów i ćwiczeń praktycznych. Trwają one trzy dni.

Certyfikat ATM

W odpowiedzi na aktualną dynamikę rynku certyfikaty ATM są ważne przez dwa lata.

Certyfikaty dają firmom wykonawczym oraz malarzom następujące korzyści. Pierwszą i najważniejszą jest udokumentowane posiadanej praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu malarskich prac wykończeniowych. Ponadto posiadanie certyfikatu potwierdzającego fachowość skutecznie pomaga w zdobywaniu zleceń oraz zapewnia dodatkową promocję m.in. dzięki wizytówce w bazie profesjonalistów ATM, dostępnej dla wszystkich poszukujących wykonawców. Informacje o malarzach certyfikowanych znajduje się także na wszystkich opakowaniach farb Dekoral, oraz są dostępne w punktach dystrybucyjnych sieci Centrum Dekoracyjne. Specjaliści z poświadczeniem kompetencji ATM mogą także liczyć na bezpłatny serwis i doradztwo techniczne – zarówno telefoniczne, jak i osobiste porady trenerów ATM przy bardziej skomplikowanych problemach aplikacyjnych (również na miejscu prowadzenia prac). Dodatkowo specjaliści zrzeszeni w Klubie ATM są na bieżąco informowani o nowych produktach i technologiach w branży malarskiej.

Szkolenia również dla szkół i architektów

Akademia Technik Malarskich ma w ramach swoich szkoleń program przygotowany z myślą o architektach. Dwudniowy cykl szkoleń jest za każdym razem dostosowywany do potrzeb grupy uczestników (często pod kątem prowadzonych przez nich inwestycji). Podzielony jest na część teoretyczną z silnym naciskiem na porządkowanie wiedzy z zakresu systemów farb i kolorów, a także praktyczną, przy czym tej drugiej jest poświęcana zdecydowanie większa ilość czasu. Również architekci mogą po ukończonym szkoleniu liczyć na porady i doradztwo techniczne specjalistów z ATM oraz są informowani o nowych produktach i rozwiązaniach.

Kolejnym adresatem usług Akademii Technik Malarskich są szkoły budowlane. Program Kreatywny Nauczyciel ma na celu uzupełnienie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu farb i wykonawstwa malarskiego, co pomaga w opracowywaniu programów i materiałów dydaktycznych zgodnych z aktualnym zaawansowaniem technologicznym branży. Program składa się z dwóch etapów. Udział w programie jest bezpłatny. Akademia Technik Malarskich zapewnia hotel, całodzienne wyżywienie oraz dojazd z hotelu do ATM. Po ukończeniu cyklu szkoleń nauczyciel otrzymuje dyplom ATM potwierdzający uzyskane kompetencje. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej