Szkolenia dla zawodowych malarzy: techniki dekoracyjne, wykończenie wnętrz...

2011-08-02 10:52
Oferta szkoleniowa Akademii Technik Malarskich
Autor: ATM

Szkolenia skierowane są do malarzy, architektów i szkół budowlanych. Akademia Technik Malarskich organizuje dla nich darmowe szkolenia z zakresu prac malarskich takich jak np. techniki dekoracyjne, wykończenie wnętrz, systemy ociepleń oraz zapewnia wsparcie techniczne i doradztwo, również na miejscu realizowanych remontów i inwestycji. Uczestnik po zakończeniu szkoleń otrzymuje certyfikat ATM.

 

Przeszkolony malarz - pilnie potrzebny!

 

 

Bezpłatne szkolenia w Akademii Technik Malarskich

 

Akademia Technik Malarskich ma w swojej ofercie dziesięć szkoleń, podzielonych na trzy moduły. Pierwszy z nich zawiera cztery etapy, w których prezentowana jest wiedza teoretyczna oraz zajęcia praktyczne z zakresu:

  • podstawowych informacji o farbach i lakierach - wiadomości z zakresu technologii, terminologii i parametrów farb,
  • wykończeń wnętrz - dobór i stosowania odpowiednich do warunków farb; ćwiczenia z aplikacji asortymentu na różnych podłożach,
  • koloru w budownictwie - zasady kolorymetrii, informacje cechach wyrobów kolorowanych; kolory jako element aranżacji wnętrz,
  • technik dekoracyjnych - nowoczesne sposoby malowania; metody uzyskiwania efektów estetycznych; stosowne narzędzia i materiały.

Po ukończeniu tych czterech szkoleń uczestnik na podstawie zaliczenia egzaminu otrzymuje Złoty Certyfikat ATM. Łączny czas szkoleń prowadzących do jego uzyskania wynosi sześć dni. Są to najczęściej dwie sesje szkoleniowe - dwudniowa i czterodniowa.

Kolejny moduł zawiera trzy szkolenia o tematyce: elewacje, parametry materiałów budowlanych i systemy ociepleń

  • elewacje - naprawa uszkodzonej elewacji i malowanie fasad,
  • parametry podstawowych materiałów budowlanych w odniesieniu do technologii malowania - możliwości i wymogi malowania różnych materiałów budowlanych, ich właściwości oraz odpowiedni dobór farb,
  • systemy ociepleń - zasady prawidłowego stosowania ociepleń metodą lekką mokrą; uwarunkowania norm; najczęstsze błędy oraz usuwanie ich skutków.

Wzięcie udziału w tych trzech zaawansowanych szkoleniach daje malarzowi możliwość uzyskania Platynowego Certyfikatu ATM. Warunkiem jego zdobycia jest, podobnie jak w pierwszym module, zdanie egzaminu z wiedzy przekazywanej podczas wykładów i ćwiczeń praktycznych. Trwają one trzy dni.

Certyfikat ATM

W odpowiedzi na aktualną dynamikę rynku certyfikaty ATM są ważne przez dwa lata.

Certyfikaty dają firmom wykonawczym oraz malarzom następujące korzyści. Pierwszą i najważniejszą jest udokumentowane posiadanej praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu malarskich prac wykończeniowych. Ponadto posiadanie certyfikatu potwierdzającego fachowość skutecznie pomaga w zdobywaniu zleceń oraz zapewnia dodatkową promocję m.in. dzięki wizytówce w bazie profesjonalistów ATM, dostępnej dla wszystkich poszukujących wykonawców. Informacje o malarzach certyfikowanych znajduje się także na wszystkich opakowaniach farb Dekoral, oraz są dostępne w punktach dystrybucyjnych sieci Centrum Dekoracyjne. Specjaliści z poświadczeniem kompetencji ATM mogą także liczyć na bezpłatny serwis i doradztwo techniczne – zarówno telefoniczne, jak i osobiste porady trenerów ATM przy bardziej skomplikowanych problemach aplikacyjnych (również na miejscu prowadzenia prac). Dodatkowo specjaliści zrzeszeni w Klubie ATM są na bieżąco informowani o nowych produktach i technologiach w branży malarskiej.

Szkolenia również dla szkół i architektów

Akademia Technik Malarskich ma w ramach swoich szkoleń program przygotowany z myślą o architektach. Dwudniowy cykl szkoleń jest za każdym razem dostosowywany do potrzeb grupy uczestników (często pod kątem prowadzonych przez nich inwestycji). Podzielony jest na część teoretyczną z silnym naciskiem na porządkowanie wiedzy z zakresu systemów farb i kolorów, a także praktyczną, przy czym tej drugiej jest poświęcana zdecydowanie większa ilość czasu. Również architekci mogą po ukończonym szkoleniu liczyć na porady i doradztwo techniczne specjalistów z ATM oraz są informowani o nowych produktach i rozwiązaniach.

Kolejnym adresatem usług Akademii Technik Malarskich są szkoły budowlane. Program Kreatywny Nauczyciel ma na celu uzupełnienie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu farb i wykonawstwa malarskiego, co pomaga w opracowywaniu programów i materiałów dydaktycznych zgodnych z aktualnym zaawansowaniem technologicznym branży. Program składa się z dwóch etapów. Udział w programie jest bezpłatny. Akademia Technik Malarskich zapewnia hotel, całodzienne wyżywienie oraz dojazd z hotelu do ATM. Po ukończeniu cyklu szkoleń nauczyciel otrzymuje dyplom ATM potwierdzający uzyskane kompetencje. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej