Szesnaście priorytetów

2007-05-24 14:02
Inwestycje w Warszawie
Autor: brak danych

W sierpniu 2006 roku Warszawa przygotowała wnioski o dofinansowanie z unijnego budżetu na lata 2007-2013. Wśród nich jest szesnaście szczególnie ważnych projektów, które urzędnicy chcą zrealizować za pieniądze unijne.

Warszawa przygotowała 40 projektów o łącznej wartości 17,6 mld zł. Wśród nich znajduje się szesnaście bardzo ważnych dla miasta inwestycji. Zdobycie pieniędzy z Unii Europejskiej na te projekty ratusz traktuje priorytetowo.
Najważniejszą inwestycją wymienianą przez miasto jest budowa drugiej linii metra wraz z zakupem nowych pociągów. Biuro Funduszy Europejskich wyceniło to przedsięwzięcie na 7,5 mld zł. W pierwszej kolejności powinien powstać odcinek pomiędzy rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim. Inne ważne dla stolicy projekty to inwestycje Zarządu Dróg Miejskich. Wśród nich znajdują się m.in.: budowa mostu Północnego z dojazdami oraz Trasy N-S między ulicą Marynarską i Trasą AK. Szefowie Tramwajów Warszawskich unijne pieniądze chcą pozyskać na przebudowę torowiska wzdłuż alei Jana Pawła II i obsługę tramwajową Tarchomina. Ponadto Zarząd Transportu Miejskiego chce wybudować kolejne parkingi w systemie Parkuj i Jedź.

Dokumenty przygotowane dla Brukseli wskazują na to, że miasto chce powrócić do pomysłu rozbudowania Szybkiej Kolei Miejskiej. Ratusz chce, aby budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej także była współfinansowana z UE. Na projekty kulturalne i drogowe stolica może otrzymać 85 proc. kosztów inwestycji, a na te związane z metrem i tramwajami -50 proc. Wnioski o dotacje władze miasta mogą składać do końca 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej