Systemy dostosowane do poszczególnych branż

2006-12-21 15:02

Do funkcjonowania każdej nowoczesnej branży niezbędny jest nowoczesny system, który zapewni wsparcie wszystkich procesów biznesowych. W styczniu 2007 roku Microsoft organizuje cykl seminariów, na których zaprezentowane zostaną rozwiązania informatyczne dla wybranych sektorów. Spotkania, skierowane głównie do kadr zarządzających przedsiębiorstw, prowadzone będą przez ekspertów branżowych.

Nowoczesny system ułatwia firmie i pracownikom podejmowanie optymalnych decyzji biznesowych, a proste środowisko robocze pozwala użytkownikom się skupić na celach przedsiębiorstwa, a nie na technologii. Programem, który może się przydać w firmie produkcyjnej bądź usługowej jest Microsoft Dynamics AX. Praca z tym oprogramowaniem przypomina obsługę takich aplikacji jak Microsoft Office lub Microsoft SQL Server. Program ułatwia automatyzację i usprawnienie procesów finansowych, relacji z klientami, usług biznesowych, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz procesów związanych z łańcuchem dostaw.

Dzięki systemowi można kontrolować przebieg produkcji na różnym poziomie szczegółowości. Planowanie obciążenia zasobów i zapotrzebowania na materiały pozwala na tworzenie harmonogramów, redukcję przestojów i skrócenie cyklu produkcyjnego przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów. Aplikacja posiada także mechanizm elastycznego zarządzania wersjami List Składowych (też wizualnie za pomocą technologii "przeciągnij i upuść"), który zapewnia śledzenie wszelkich zmian. Dodatkowo, obszar funkcjonalności Ewidencja Czasu Pracy może między innymi automatycznie generować podstawę do wyliczania wynagrodzenia dla pracowników w zadanym okresie, na podstawie danych z produkcji oraz absencji. Wszystkie te cechy pozwalają na optymalizację środowiska produkcyjnego. Ponadto, dzięki wbudowanym interfejsom opartym o www, XML i urządzenia przenośne, program może objąć swoim zasięgiem procesy zewnętrzne - łączące firmę z dostawcami i odbiorcami.
Program zawiera gotowe do użytku narzędzia i moduły, spełniające konkretne wymagania branżowe.

O tym, jakie rozwiązania przewidziano dla sektora budowlanego, będzie się można dowiedzieć 16 stycznia 2007 roku podczas seminarium w hotelu Sheraton.  Wtedy to zostaną przedstawione: zintegrowany system klasy MRP II/ERP Microsoft Dynamics AX firmy XPLUS, zapewniający rozwiązania związane z budżetowaniem i planowaniem kontraktów; Bob - dla inwestorów i firm deweloperskich firmy Fild.NET oraz system Axapta for Building & Construction firmy KOM-PAKT.

Kolejne dni stycznia to spotkania przeznaczone dla przedstawicieli wodociągów i ciepłownictwa, transportu, dystrybutorów stali, a także branży metalowej, odlewniczej i metalurgicznej.
Seminaria organizowane są przy współudziale firm XPLUS, KOM-PAKT, Fild.NET, SPIN S.A., Controlling Systems, CSF, Indygo i Integral Technologies.

Więcej >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej