Świnoujście: Hiszpanie złożyli odwołanie na terminal LNG

2010-04-29 15:50
Makieta terminalu LNG w Świnoujściu
Autor: Polskie LNG SA Gazoport w Świnoujściu. Makieta terminalu LNG

26 kwietnia 2010 r. hiszpańska firma SOCOIN złożyła odwołanie do Sądu Polubownego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, w związku z rozstrzygnięciem postępowania na nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu.

W postępowaniu na wybór nadzoru inwestorskiego złożono trzy oferty ostateczne. Oferta hiszpańskiej firmy SOCOIN została odrzucona ze względu na istotne błędy formalne. Z dwóch pozostałych ofert, zgodnie z zasadami przetargu, 16 kwietnia br. wybrano najtańszą, brytyjsko-polskiego konsorcjum WS Atkins-Polska Sp. z o.o. i Atkins Ltd.

Zobacz koniecznie: Budowa terminalu LNG w Świnoujściu pod brytyjsko-polskim nazdorem

Zgodnie z regulaminem, podmioty uczestniczące w postępowaniu mogły składać ewentualne odwołania do 26 kwietnia br. Procedura odwoławcza została przewidziana w harmonogramie realizacji inwestycji.

Wolą spółki Polskie LNG jest, aby prace nadzoru inwestorskiego rozpoczęły się wraz z uruchomieniem prac budowlanych, które przewidziane są na drugą połowę 2010 r. Oddanie do użytku pierwszego w Polsce terminalu LNG planowane jest na 30 czerwca 2014 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej