Świętokrzyskie: termomodernizacja budynków za dotacje

2011-12-14 14:57
Termomodernizacja
Autor: Termoorganika

Budynki użyteczności publicznej w województwie Świętokrzyskim czeka termomodernizacja. Przedsięwzięcie obejmie obiekty z powiatu Skarżyskiego, których izolacja termiczna jest w złym stanie. Zarząd województwa podpisał umowę na dofinansowanie projektu ze środków unijnych. Całkowity koszt inwestycji opiewa na ponad 8 mln złotych netto.

Spcjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w powiecie Skarżyskim
Autor: www.soswnr1skarzysko.prv.pl Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

W 2010 roku rozpoczęła się termomodernizacja budynków szkolnych należących do powiatu Skarżyskiego. W marcu 2011 roku, ruszył drugi etap przedsięwzięcia, w wyniku czego zostanie poddanych termomodernizacji kolejnych 7 obiektów w regionie.
Zarząd powiatu Skarżyskiego podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji dotyczącej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Dokument został podpisany 13 grudnia.

Przeczytaj również: Słubice odbudują drogi za milionowe dofinansowanie

Jakie obiekty obejmie termomodernizacja?

Termomodernizacja obejmie 7 obiektów znajdujących się na terenie powiatu Skarżyskiego. Są to:

  1. Obiektu po Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 - budynek z 1963 roku,
  2. Zespołu Szkół Technicznych - część obiektu wybudowana została w 1931 roku z cegły ceramicznej,
  3. Zespołu Szkół Ekonomicznych - budynek czterokondygnacyjny z 1954 roku, częściowo podpiwniczony wykonany z cegły żerańskiej,
  4. Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych,
  5. II Liceum Ogólnokształcącego - budynek z kondygnacjami nadziemnymi i podziemnymi murowanymi,
  6. III Liceum Ogólnokształcącego - budynek z 1931 roku z cegły,
  7. Zespołu Opieki Zdrowotnej - obiekt z 1959 roku.

Termomodernizacja obiektów. Uzasadnienie projektu.

Inwestycja ma na celu poprawić stan techniczny budynków. Aktualnie izolacja termiczna w/w obiektów nie jest zadowalająca. Budynki wykazują znaczne straty ciepła, które są spowodowane niewłaściwą konstrukcją budowlaną. Obiekty te mają nieszczelne ściany, stropy oraz stropodachy, natomiast stolarka okienna i drzwiowa jest mocno zniszczona. W efekcie, w okresie zimowym w budynkach następuje znaczne wychłodzenie pomieszczeń, co uniemożliwia utrzymanie właściwej temperatury w czasie sezonu grzewczego. Ponadto, instalacje centralnego ogrzewania są przestarzałe, a rozwiązania techniczne niesprawne.
Całkowity koszt inwestycji to 8,92 mln złotych, z czego 4,46 mln złotych to dotacje z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Warto zaznaczyć, że powiat Skarżyski pozyskał równiez środki finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 3 mln 56 tys. złotych. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach działania „Rozwój systemów lokalnej infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej