Święcice: Panattoni Europe buduje kolejne Centrum Dystrybucyjne

2011-08-24 15:01
Panattoni Park Święcice II
Autor: Panattoni Europe Centrum dystrybucyjne Panattoni Park Święcice II - wizualizacja

Panattoni Europe działąjacy na rynku nieruchomości przemysłowych, buduje kolejne centrum dystrybucyjne w podwarszawskich Święcicach. Nowa realizacja zlokalizowana będzie w sąsiedztwie istniejącego już Panattoni Park Święcice I.

W rejonie Warszawy, a szczególnie w jej zachodniej części - wzdłuż trasy wylotowej na Poznań deweloper Panattoni Europe, wybudował już kilka parków. Inwestycje zostały zrealizowane m.in. w Ożarowie, Błoniach i Teresinie.

- Inwestycja Panattoni Europe, którą była budowa parku, w podwarszawskich Święcicach okazała się być dużym sukcesem - park został wynajęty w całości, a zainteresowanie lokalizacją było tak duże, że bez obaw zdecydowaliśmy się na stworzenie kolejnego, startegicznego centrum dystrybucyjnego. - komentuje Robert Dobrzycki, z firmy deweloperskiej Panattoni Europe.

Nowe centrum dystrybucyjne- Panattoni Park Święciece II

Panattoni Park Święcice II, to kompleks dwóch obiektów, o łącznej powierzchni 20 000 tys. m 2. Jeden z budynków dedykowany jest międzynarodowej firmie z branży logistycznej.
Budowa parku rozpoczęła się w sierpniu. Obiekt będzie miał powierzchnię 10 300 m 2.
Inwestycja została zlokalizowana na działce o powierzchni 5,23 ha, w okolicy Panattoni Park Święciece I. Jest to powiat warszawski zachodni, na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, oddalonej niespełna 19 km od centrum stolicy, bezpośrednio przy trasie krajowej nr 2 (E 30).
Planowany w okolicy węzeł z autostradą A2 łaczącą Berlin z Moskwą sprawia, że inwestycja znajduje się w strategicznej lokalizacji. Powstające centrum dystrybucyjne jest drugą inwestycją dewelopera realizowaną w podwarszawskiej lokalizacji.
W pierwszym parku w Święcicach (Panattoni Park Święcice I) swoje centrum dystrybucyjne posiada m.in. polski oddział znanego koncernu w branży spożywczej - spółka Danone, a także Tech Data - dystrybutor technologii IT.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej