Światowe uznanie dla Katowic

2007-12-20 13:26
Światowe uznanie dla Katowic
Autor: Lighthouse Consultants Sp.z o.o. Światowe uznanie dla Katowic

Projekt węgierskiej firmy TriGranit - Silesia City Center - reprezentujący miasto Katowice zwyciężył w finale prestiżowego konkursu World Leadership Awards 2007. Nagrody w tym konkursie są przyznawane miastom i inwestorom za projekty i rozwiązania z różnych dziedzin. W tym roku do konkursu zgłoszono projekty z ponad 400 miast z całego świata.

W Londynie odbyła się prezentacja miast nominowanych przez międzynarodowe jury konkursu do finału World Leadership Awards 2007 (29 prezentacji z różnych dziedzin zarządzania miastem). Konkurs promuje te miasta na świecie, które mogą być przykładem i inspiracją dla innych aglomeracji, borykających się z podobnymi problemami. World Leadership Awards to doskonała okazja promocji miasta (zaprezentowanie osiągnięć na międzynarodowym forum) i możliwość poznania nowatorskich rozwiązań orazprojektów realizowanych z powodzeniem przez inne aglomeracje. Konkurs organizuje stowarzyszenie non - profit The World Leadership Forum.

Katowicką Silesię nominowano w kategorii "Gospodarka i zatrudnienie". W ścisłym finale pokonała ona projekty z Indii oraz Republiki Południowej Afryki. Podczas przeglądu finalistów jury poznało polskie elementy rozwijanej w Europie przez TriGranit koncepcji "city center". W Katowicach są to:

  • centrum handlowo-rozrywkowe Silesia City Center, oddane do użytku w listopadzie 2005 r.; obecnie należące do austriackiego funduszu Immoeast i zarządzane przez spółkę SCC Management;
  • powstające osiedle Dębowe Tarasy (ok. 1000 mieszkań) - pierwsze mieszkania zostaną przekazane w I kwartale 2008 r.;
  • planowane biurowce Silesia Towers (ok. 65 000 m2 pow. biurowej klasy A), z których jeden będzie najwyższym tego typu budynkiem w regionie - zakładane rozpoczęcie budowy w 2008 r.

Komisja konkursowa doceniła pozytywny wpływ inwestycji na gospodarkę i rynek pracy Katowic oraz całego regionu, w tym zwłaszcza:

  • rewitalizację poprzemysłowego terenu (30 ha) po byłej kopalni;
  • wkład w rozwój nowoczesnego handlu i usług;
  • inwestycje w miejską infrastrukturę (drogi, sieci mediów);
  • stworzenie nowych miejsc pracy i planowane utworzenie kolejnych;
  • podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej dzięki oddawaniu do użytku nowych powierzchni mieszkaniowych i biurowych;
  • wkład w rozwój pozytywnego wizerunku miasta i regionu
  • społeczne ożywienie dzielnicy Dąb - miejsca inwestycji

TriGranit jest jedną z największych firm deweloperskich w Europie Środkowej i Wschodniej, specjalizującą się w realizacji wielofunkcyjnych centrów miejskich i zarządzaniu obiektami wchodzącymi w ich skład. Firma ma siedzibę w Budapeszcie i działa na rynku nieruchomości od 1997 r. Udziałowcami firmy są: Sándor Demján, Peter Munk, Nathaniel Rothschild i Dr Sándor Csányi oraz austriacki fundusz inwestycyjny Immoeast Immobilien Anlagen. TriGranit prowadzi działalność w 10 krajach Europy. Wartość rynkowa portfela projektów TriGranit wynosi 1,6 mld euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej