ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA w Warszawie

2007-09-25 11:10

Jak oświetlić mieszkanie, żeby wydobyć jego piękno? Jakie źródła światła stosować? Które z nich są najbardziej oszczędne i praktyczne? - O tym, i nie tylko, na największych targach oświetleniowych w Polsce, które 26 września odbędą się w Warszawie - równolegle z piątą edycją targów Elektrotechnika.

XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz V Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007 odbędą się w dniach 26-28 września 2007 r. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. Patronat honorowy nad targami objął Minister Gospodarki. Głównym organizatorem targów jest Agencja SOMA. Targi ŚWIATŁO skierowane są do producentów i dystrybutorów sprzętu oświetleniowego, źródeł światła, komponentów do produkcji opraw oraz szkła. ELEKTROTECHNIKA - do producentów i użytkowników sprzętu niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz systemów alarmowych.

Ponad 250 wystawców z różnych stron świata na ok. 10.000 m2 zaprezentuje zwiedzającym swoje najnowsze produkty - zarówno producenci oświetlenia mieszkań, łazienek, kuchni, miejsc wypoczynku, jak i producenci całych systemów sterowania światłem w domach i wokół nich. Na zwiedzających czekają liczne akcesoria i komponenty do adaptacji wnętrz (tj. lampy, abażury, witraże, ceramika) oraz bezpłatne porady profesjonalistów - projektantów oświetlenia.

W ofercie imprez towarzyszącym targom znajdują się konferencje tematyczne (Konferencja Stowarzyszenia Elektryków Polskich), warsztaty dla architektów, seminaria i szkolenia dla zarządców nieruchomości oraz spotkanie z włoskim architektem Alfonsem Femią (założycielem Agencji Architektonicznej 5+1).

"Targi ŚWIATŁO i Targi ELEKTROTECHNIKA starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom różnych środowisk" - mówi prezes zarządu Agencji SOMA Marek Orłowski. - "W tym roku wspólnie z Polską Izbą Hotelarstwa organizujemy warsztat dotyczący budowy i wyposażenia hoteli oraz pozyskiwania funduszy na ten cel. Warsztat jest odpowiedzią na plany wybudowania ponad 300 nowych hoteli o standardzie maksimum trzygwiazdkowym wynikające z faktu przyznania Polsce organizacji EURO 2012."

Oprócz możliwości zapoznania się z najnowszymi trendami panującymi w branży oświetleniowej zwiedzający będą mogli podziwiać wystawę prac laureatów konkursu "Światło dla.". Celem konkursu było wyłonienie i wypromowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy w swoich pracach zaprezentowali nietuzinkowe podejście do kwestii światła i opraw oświetleniowych. Rezultaty ich twórczości będzie można podziwiać już pierwszego dnia targów w hali numer 1. Wówczas (o godzinie 13.00) nastąpi uroczyste otwarcie wystawy i rozdanie nagród w obecności Włodzimierza Paszyńskiego, zastępcy Prezydenta Miasta Warszawy. Kolejną atrakcją dla odwiedzających będzie wystawa zdjęć konkursu "Światło i Przestrzeń" zorganizowanego dla miłośników fotografii.

Targi ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA na stałe wpisały się w kalendarz największych imprez targowych w Polsce. W ubiegłym roku targi odwiedziło 11 tysięcy osób z 34 państw. Co roku w organizację targów angażują się nowe instytucje z branży oświetleniowej, energetycznej, a także stowarzyszenia specjalistów (m.in. Izba Architektów RP, Włoski Instytut Handlu Zagranicznego).

Dodatkowe informacje na temat targów na stronach: http://www.lightfair.pl/ i http://www.elektroinstalacje.pl/.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej