Świadectwa energetyczne - jak wpłyną na rynek nieruchomości

2008-08-08 18:41

Od 1 stycznia 2009 roku wszystkie nieruchomości wprowadzane do obrotu muszą mieć świadectwo energetyczne. Jak wygląda proces ich wydawania? W jaki sposób nowe rozporządzenia wpłyną na rynek nieruchomości? Jak Polska może skorzystać z doświadczeń zagranicznych w zakresie certyfikatów energetycznych? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci warsztatów "Świadectwa energetyczne" (25-26 września 2008 roku, Warszawa).

Nowym zasadom będą podlegać wszystkie budynki mieszkalne, użyteczności publicznej, produkcyjne i magazynowe, oddawane do użytku na rynku pierwotnym, a także przeznaczone do obrotu na rynku wtórnym oraz w sytuacji, gdy będą wykonywane ich remonty zmieniające energoefektywność. Wkrótce ukażą się rozporządzenia konkretyzujące wymagania stawiane budynkom oraz opisujące sposoby sporządzania dla nich charakterystyki energetycznej. Pojawiają się pytania: jak wygląda proces wydawania świadectw energetycznych? W jaki sposób nowe rozporządzenia wpłyną na rynek nieruchomości? Jak Polska może skorzystać z doświadczeń zagranicznych w zakresie certyfikatów energetycznych?
Zaproszeni na warsztaty "Świadectwa energetyczne" eksperci, przedstawiciele firm: Biuro Architektoniczne ArCADa, Kancelaria Radcowska Brunon Paul, Danish Energy Authority, Miller Canfield W. Babicki i Wspólnicy, Saint-Gobain Construction Products, Bureau Veritas Polska, Bureau Veritas Słowacja - odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników spotkania. To wyjąkowa szansa na zdobycie szczegółowych informacji i praktycznych porad oraz poznanie przepisu na energooszczędność.

W programie m.in.:
- nowe regulacje prawne (charakterystyka energetyczna budynku, wymagania dotyczące budynków i ich usytuowania)
- procedura wydawania świadectw energetycznych
- audyty energetyczne
- świadectwa energetyczne za granicą (Francja, Słowacja, Węgry, Dania)
- przepis na energooszczędność (dom pasywny - przykłady polskie i zagraniczne)

Kto najbardziej skorzysta z warsztatów "Świadectwa energetyczne"?
Organizator spotkania - Inmedio Polska - zapewnia, że dyrektorzy administracyjni, finansowi, inżynierowie budownictwa, kierownicy projektów i nadzoru inwestycjnego, deweloperzy, inwestorzy, projektanci i architekci, zarządcy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, zakłady przemysłowe, właściciele nieruchomości i kancelarie prawne.

Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Warsztaty "Świadectwa energetyczne" odbędą się 25-26 września 2008 roku w warszawskim hotelu Sofitel Victoria.

Szczegółowe informacje (program, prelegenci, warunki uczestnictwa, rejestracja):
Informedia Polska Sp. z o.o.
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa
tel.: (022) 256 72 00
faks: (022) 256 70 20
http://www.informedia-polska.pl/
e-mail: info@informedia-poland.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej