Stolarka - nadal optymistycznie

2009-02-06 10:37
Stolarka - nadal optymistycznie
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

Ostatni kwartał 2008 roku zakończył się dużym spadkiem produkcji okien, drzwi i materiałów. Styczeń 2009 okazał się miesiącem - już nie tak dużych, ale jednak spadków. Mimo kiepskiego początku roku, firmy z branży stolarki budowlanej planów nie zmieniają.

Uczestnicy Forum 100 – menedżerowie największych firm segmentu stolarki budowlanej - oceniają styczeń jako gorszy niż grudzień. O ile większej zmiany nie odczuli producenci wyrobów gotowych: okien, drzwi, bram, o tyle ich dostawcy profili, szkła i okuć odnotowali 10% spadek produkcji. Ankietowani menedżerowie spodziewają się dalszego pogorszenia wyników w lutym – tym razem bardziej producenci (-8 proc.) niż ich dostawcy (-1 proc.).

Mimo mroźnego stycznia, plany firm branży stolarki budowlanej nie zmieniają się. Zarówno producenci wyrobów gotowych, jak i ich dostawcy prognozują, że cały rok 2009 uda im się zakończyć minimalnym, 3% wzrostem w stosunku do rekordowego dla nich roku 2008. Przyznają jednak zgodnie, że już powtórzenie ubiegłorocznych wyników będzie dużym sukcesem ich firm.

Badanie przeprowadziło Centrum Analiz Branżowych w trakcie lutowego spotkania grupy 30 menedżerów Forum 100.
FORUM 100 to gremium menedżerów 100 największych firm branży, którego celem jest afirmowanie etyki w biznesie oraz dążenie do poprawy warunków działalności gospodarczej i uproszczenia rozwiązań prawnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej