Stolarka - nadal optymistycznie

2009-02-06 10:37
Stolarka - nadal optymistycznie
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

Ostatni kwartał 2008 roku zakończył się dużym spadkiem produkcji okien, drzwi i materiałów. Styczeń 2009 okazał się miesiącem - już nie tak dużych, ale jednak spadków. Mimo kiepskiego początku roku, firmy z branży stolarki budowlanej planów nie zmieniają.

Uczestnicy Forum 100 – menedżerowie największych firm segmentu stolarki budowlanej - oceniają styczeń jako gorszy niż grudzień. O ile większej zmiany nie odczuli producenci wyrobów gotowych: okien, drzwi, bram, o tyle ich dostawcy profili, szkła i okuć odnotowali 10% spadek produkcji. Ankietowani menedżerowie spodziewają się dalszego pogorszenia wyników w lutym – tym razem bardziej producenci (-8 proc.) niż ich dostawcy (-1 proc.).

Mimo mroźnego stycznia, plany firm branży stolarki budowlanej nie zmieniają się. Zarówno producenci wyrobów gotowych, jak i ich dostawcy prognozują, że cały rok 2009 uda im się zakończyć minimalnym, 3% wzrostem w stosunku do rekordowego dla nich roku 2008. Przyznają jednak zgodnie, że już powtórzenie ubiegłorocznych wyników będzie dużym sukcesem ich firm.

Badanie przeprowadziło Centrum Analiz Branżowych w trakcie lutowego spotkania grupy 30 menedżerów Forum 100.
FORUM 100 to gremium menedżerów 100 największych firm branży, którego celem jest afirmowanie etyki w biznesie oraz dążenie do poprawy warunków działalności gospodarczej i uproszczenia rozwiązań prawnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej