Staniał gazobeton, podrożała chemia

2009-05-14 16:21
Materiały budowlane
Autor: CzeM

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, w kwietniu spadły ceny w 5 grupach towarowych materiałów budowlanych, w 3 grupach wzrosły, a w 3 nie zmieniły się. Najbardziej staniały materiały ścienne – gazobetony (o 1,9%) i izolacje wodochronne (o 1,4%).

W przypadku silikatów, drewna i materiałów drewnopochodnych oraz suchej zabudowy wnętrz ceny spadły o ok. 0,6%. Nie zmieniły się ceny materiałów ściennych ceramicznych, stolarki otworowej i parapetów oraz narzędzi i sprzętu budowlanego. Minimalnie wzrosty ceny chemii budowlanej (o 1,4%), materiałów izolacji wodochronnych (o 0,8%) oraz pokryć i folii dachowych, rynien (o 0,5%). W kategorii „inne” staniał cement, wapno (o 3,6%) oraz bramy, ogrodzenia (o 2,4%), farby, lakiery, tapety (o 0,1%). Natomiast wzrost miał miejsce w grupie instalacje i technika grzewcza, kanalizacja, odwodnienia, wentylacje (o 1,5%) oraz płytki ceramiczne, wyposażenie łazienek i kuchni (o 0,7%). Nie zmieniły się ceny wyrobów stalowych oraz kostki brukowej.

Popyt na materiały budowlane w PSB, był większy w kwietniu 2009 r. o ponad 11% w stosunku do marca 2009 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej