Stadionowa specjalizacja?

2009-03-13 9:44
Stadion Wisły Kraków
Autor: Polimex-Mostostal

Kolejny kontrakt na przebudowę stadionu piłkarskiego Wisły Kraków trafił do Polimeksu-Mostostal. Firma podpisała już umowę z Gminą Miejską Kraków, Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Stadion Wisły Kraków
Autor: Polimex-Mostostal

Umowa dotyczy budowy trybuny zachodniej, placów, parkingów i dróg dojazdowych. Wartość kontraktu netto wynosi 125,6 mln zł. Prace mają zostać zakończone w czerwcu 2010 roku. Wcześniejszy kontrakt podpisano pod koniec stycznia br. wartości ponad 118 mln zł. Dotyczy on prac obejmujących budowę trybuny wschodniej wraz narożnikami, rozbiórki trybuny zachodniej i wykonania ścianki szczelinowej przy trybunie zachodniej. Ta część przebudowy stadionu ma zakończyć się w grudniu 2009 r. Ale to nie jedyny stadion, na którym działa Polimex–Mostostal.

- Wcześniej, w listopadzie 2008 roku, podpisaliśmy kontrakt wartości 375 mln zł netto na budowę stadionu Legii w Warszawie, który realizujemy zgodnie z harmonogramem. Polimex przeszedł także pozytywnie prekwalifikacje w przetargu na budowę Baltic Areny – informuje Konrad Jaskóła, prezes zarządu, dyrektor generalny Polimex-Mostostal SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej