Stadion Narodowy - umowa podpisana!

2009-05-05 14:39
Podpisanie umowy pomiędzy Narodowym Centrum Sportu a Generalnym Wykonawcą Stadionu Narodowego odbyło się 4 maja 2009 roku
Autor: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Za 24 miesiące stolica będzie miała gotową główną arenę piłkarskich mistrzostw Europy 2012. Uroczyste podpisanie umowy z generalnym wykonawcą Stadionu Narodowego w Warszawie odbyło się 4 maja 2009 roku.

Międzynarodowe konsorcjum - Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska SA i PBG SA - podpisując umowę z Narodowym Centrum Sportu zobowiązało się do oddania Stadionu Narodowego do użytku w maju 2011, na rok przed rozpoczęciem turnieju.

Z ramienia Narodowego Centrum Sportu umowę liczącą 250 stron podpisali: prezes zarządu Rafał Kapler oraz wiceprezes zarządu Janusz Kubicki. Z ramienia konsorcjum - Juliusz Sikora, dyrektor spółki Alpine Construction Polska i Martin Emberger, dyrektor ddziału ALpine Bau Deutschland AG w Berlinie.

Obecny na uroczystości minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki raz jeszcze zapewnił, że wszystkie prace związane z budową stadionów na EURO 2012 przebiegają zgodnie z założonymi harmonogramami.

Plac budowy Stadionu Narodowego został przekazany konsorcjum następnego dnia po podpisaniu umowy, tj. 5 maja br. Jeszcze w tym tygodniu ruszą prace na budowie jednej z najnowocześniejszych aren sportowych w Europie. Wykonawca ma 30 dni na przedstawienie szczegółowego, rozpisanego na 24 miesiące harmonogramu robót. W sumie na budowie zatrudnionych będzie ok. 1200 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej