Stadion Narodowy szykuje się, ale zgody na mecz wciąż nie ma

2012-02-06 18:19
Stadion Narodowy ma pozwolenie na użytkowanie
Autor: CzeM

Na Stadion Narodowy dotarło 21 ciężarówek z trawą na płytę boiska. To 630 rolek o wadze 800 kg każda. Jak tylko trawa się ogrzeje zacznie się układanie murawy. Tymczasem wciąż nie ma zgody na mecz o Superpuchar Polski, który ma być rozegrany na Stadionie Narodowym 11 lutego.

Stadion Narodowy nadal pechowo rozpoczyna swoją działalność. Cztery terminy otwarcia, w końcu w ostatniej chwili udało się to dopiero 29 stycznia. W międzyczasie okazało się, że w niskiej temperaturze (poniżej 5°C) nie można rozciągnąć dachu, więc przebywanie na trybunach na siarczystym mrozie i padającym śniegu ani dla kibiców ani zawodników przyjemnością pewnie nie będzie. Jego projekt wzbudza więcej wątpliwości, no bo co to za obiekt, na którym są problemy z organizacją imprez masowych. Do EURO 2012 coraz bliżej i miejmy nadzieję, że do czerwca Stadion Narodowy się zrehabilituje.

Stadion Narodowy bezpieczny

Zresztą, jak zapewnia Narodowe Centrum Sportu (NCS), dementując tym samym doniesienia mediów o kłopotach z zapewnieniem bezpieczeństwa na stadionie podczas meczy czy imprez, Stadion Narodowy jest obiektem bardzo nowoczesnym pod tym względem i spełnia wszystkie standardy. Dysponuje monitoringiem (ponad 350 kamer pracujących w różnych trybach m.in. w trybie imprezy masowej lub nocnym) i przeszkoloną obsługę.

Fakt, nie jest to obiekt typowo piłkarski ani klubowy i za każdym razem będzie dostosowywany do kontretnego wydarzenia. NCS podało, że przygotowując się m.in. do meczu o Superpuchar zaplanowano wydzielone sektory buforowe, w których nikt nie będzie przebywał, wprowadzone tam zostaną odpowiednie służby. Kibice zostaną oddzieleni, wskazane zostaną drogi dojścia, które nie będą się przecinały. Przypomina również, że o pozwolenie przeprowadzenie każdej imprezy występuje jej organizator. Brak takiej zgody nie oznacza więc, że wina za to leży po stronie Stadionu Narodowego.

Superpuchar na Stadionie Narodowym?

Ale już za murawę NCS odpowiada na pewno. Na razie 630 rolek trawy - które przyjechały wprost z holenderskiej plantacji, a trawa była siana w roku 2009 - w ogrzewanych pomieszczeniach dochodzą do siebie po podróży. Gdy bele uzyskają tzw. plastyczność by można je było rozwijać, będą transportowane na płytę boiska i rozwijane, dociskane i łączone przez specjalną maszynę.

Murawa ma być ułożona do 10 lutego, bo w tym dniu zaplanowano trening piłkarzy. A czy trening i dzień później mecz o Superpuchar Polski się odbędą, to się okaże... Wkrótce...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej