Stacje paliw Orlen: nowy design i usługi specjalne

2011-12-09 15:14
Kawiarnia Meeting Point Stop Cafe, PKN Orlen
Autor: PKN Orlen SA Kawiarnia Meeting Point Stop Cafe, na stacji paliw PKN Orlen

Na stacjach paliw PKN Orlen powstaną eleganckie kawiarnie Meeting Point Stop Cafe. Otwarcie pierwszej stacji benzynowej z Meeting Point uświetniły Joanna Krupa oraz Anita Włodarczyk. Oprócz nowoczesnego designu, stacje benzynowe Orlenu ma wyróżniać specjalna propozycja usług dla klientów.

Stacja paliw Orlen: doskonała kawa plus mycie i czyszczenie samochodu w pakiecie

Stacja paliw z kawiarnią Meeting Point Stop Cafe zaproponuje zmotoryzowanym podróżnym najwyższe standardy usług oraz kompleksową obsługę. W komfortowych warunkach będzie można spotkać się z partnerami biznesowymi, odpocząć po podróży, zjeść posiłek i napić się doskonałej kawy... A w tym samym czasie, pracownik stacji benzynowej zatankuje nasz samochód, umyje go w myjni, czy posprząta jego wnętrze.

- Meeting Point Stop Cafe to przedsięwzięcie, które dowodzi, że PKN ORLEN sięga po innowacyjne rozwiązania nie tylko jeśli chodzi o produkcję paliw, ale również standardy kompleksowej obsługi klienta. Stanowi ono także potwierdzenie przyjętej kilka lat temu strategii konsekwentnego rozwoju propozycji pozapaliwowej, która czyni ze stacji ORLEN coś więcej, niż tylko punkt zakupu paliwa. Meeting Point to propozycje dla osób, które poszukują wygodnego miejsca na spotkanie w drodze czy dostępu do aktualnych informacji - mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Pierwsza stacja benzynowa Meeting Point Stop Cafe powstała w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 258. Na uroczystym otwarciu - 5 grudnia 2012 r. - pojawiła się modelka Joanna Krupa, która jako pierwsza skorzystała z usługi Premium. W rolę pracowników stacji wcielili się członkowie zespołu Orlean Team. Kawę serwowali Anita Włodarczyk, mistrzyni świata i rekordzistka świata w rzucie młotem oraz Łukasz Jura, mistrz polskich baristów.
Anicie Włodarczyk, członkini sportowej Grupy ORLEN spodobał się pomysł uruchomienia punktu obsługi klienta o tak szerokim zakresie usług - Życie zawodnika składa się nie tylko ze startów. Ważnym jego elementem są także spotkania np. z mediami czy przedstawicielami sponsora. W takiej sytuacji położony w dogodnym miejscu Meeting Point jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mnie osobiście cieszy fakt, że można się tu przy okazji napić świetnej kawy i zjeść coś dobrego.

Kawiarnia Meeting Point Stop Cafe na stacjach Orlenu

Kawiarnia Meeting Point Stop Cafe wyposażona jest w wygodne kanapy i stoły umożliwiające prowadzenie rozmowy czy relaks w komfortowych warunkach. Do dyspozycji klientów stacji benzynowej jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i gniazdka elektryczne, umożliwiające podłączenie laptopa oraz naładowanie telefonu komórkowego. Na miejscu są też telewizory plazmowe transmitujące programy informacyjne. Dostępna jest prasa ekonomiczna.

Dopełnieniem nowego formatu obsługi klientów stacji Orlen będzie propozycja gastronomiczna. W menu kawiarni jest wysokiej jakości kawa z certyfikatem fair trade, serwowana w wielu smakach, świeżo wyciskane soki, kanapki i sałatki oraz dania na gorąco – kanapki zapiekane w piecu.
Do zasilania stacji paliw wykorzystywane będą m.in. alternatywne źródła energii.

Stacje paliw dla Orlenu projektuje Janusz Kaniewski

Wyjątkowy charakter nowej stacji benzynowej z kawiarnią Meeting Point Stop Cafe jest zasługą projektanta Janusza Kaniewskiego. Nowy obiekt Orlenu, został wykonany właśnie według koncepcji znanego designera, który pracował dla słynnego włoskiego studia projektowego Pininfarina oraz Ferrari i Hondy.
- Stacja Orlenu w Gdańsku, zaprojektowana przez Kaniewski Haute Design urządzona jest w stylu samochodowej pracowni projektowej. Przeszklony pawilon, na nim ogromny neon nawiązujący do reflektorów samochodu. Elewacja drukowana we wzór włókna węglowego używanego w pojazdach wyścigowych. We wnętrzu szlachetne, „automobilowe” materiały: skóra ekologiczna, przeszyta charakterystyczną stębnówką, unikalne lampy, ręcznie produkowane na wzór nowoczesnego reflektora - mówi o Meeting Point Janusz Kaniewski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej