St Vincent Capital przejął budowę Cross Point

2008-05-20 14:17
St Vincent Capital przejął budowę Cross Point
Autor: www.crosspoint.com.pl St Vincent Capital przejął budowę Cross Point

Prywatna spółka inwestycyjna St Vincent Capital sfinalizowała zakup udziałów w projekcie budowy dużego kompleksu przemysłowego - Cross Point w Żorach (woj. śląskie), stając się tym samym jedynym właścicielem tej inwestycji. Projekt nadzorować będzie - należąca do St Vincent Capital - firma deweloperska Osier Group. Inwestor skompletował już międzynarodowy zespół ekspertów, którzy przygotowali plan generalny dla jednego z największych w regionie parków przemysłowych.

Cross Point to działka o opowierzchni około 35 ha, na której ma powstać kompleks przemysłowy z powierzchnią najmu, według obecnych ustaleń - 112 tys. m2, a docelowo - 140 tys. Projekt został podzielony na cztery etapy realizacji - finalizacja ma nastąpić w 2011 roku.

W pierwszym etapie projektu powstało już 9290 m2 powierzchni użytkowej przeznaczonej pod wynajem, z możliwością dostosowania jej pod ścisłe potrzeby przyszłego najemcy/najemców. W kolejnych etapach inwestor wybuduje budynki zgodnie z ich wymogami.

Cross Point znajduje się w południowej części Polski, w miejscowości Żory, w pobliżu skrzyżowania z planowanym odcinkiem autostrady A1, która docelowo ma połączyć Polskę z Czechami, Słowacją, Węgrami i Grecją. Cross Point dysponuje własną bocznicą zapewniającą połączenie z krajową siecią kolejową. Taka lokalizacja stwarza najemcom doskonałe warunki do obsługi klientów na rynkach krajowych i zagranicznych.

Cross Point - wizualizacja
Autor: www.crosspoint.com.pl Cross Point - wizualizacja

- Uważamy, że ten projekt ma szansę stać się jednym z najważniejszych kompleksów przemysłowych w Europie - komentuje James Lloyd, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w St Vincent Capital. - Prowadziliśmy już wiele owocnych rozmów z międzynarodowymi firmami zajmującymi się lekką produkcją i jesteśmy przekonani, że w najblizszej przyszłości znajdziemy znaczących najemców.

Wyłącznym agentem projektu jest King Sturge. W międzynarodowym zespole odpowiedzialnym za ten projekt znajdują się ponadto takie firmy jak: RPS Burks Green (nadzór architektoniczny), Skanska (budownictwo) oraz Cyril Sweett (zarządzanie projektem). Inwestycja, której wartość szacowana jest na 160 mln euro, realizowana będzie przez należącą do grupy St Vincent firmę Osier Commercial..

Grupa St Vincent specjalizuje się w inwestycjach budowlanych. Firma (z siedzibą w Londynie) działa w rejonie Karaibów, w Europie Środkowej i na Wyspach Brytyjskich. Spółka zarządza aktywami na rzecz swoich inwestorów i osiągając wysokie dochody, zapewnia finansowanie strukturalne i projektowe inwestycji budowlanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej