Srebrne Wiertło: Osiedle Barciński Park etap II

2010-06-14 12:21
Barciński Park II, Osiedle mieszkaniowe, Łodź
Autor: SGI Baltis Sp. z o.o.

Barciński Park to kompleks 1300 mieszkań powstający na terenie największej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego. Inwestycja realizowana jest w czterech etapach. Obiekt został wyróżniony Srebrnym Wiertłem w ogólnopolskim konkursie Platynowe Wiertło, którego organizatorem jest firma Bosch-Elektronarzędzia.

O nagrodzie w konkursie Platynowe Wiertło mówi Grzegorz Kawecki, Wiceprezes firmy SGI Baltis Sp. z o.o.

- W naszej działalności na pierwszym miejscu stawiamy zaspokajanie potrzeb naszych klientów oraz stałe podnoszenie jakości ich życia poprzez tworzenie komfortowych powierzchni mieszkaniowych o wysokim standardzie. Satysfakcja naszych klientów jest dla nas największym powodem do zadowolenia i motywatorem do dalszego działania, a zdobycie prestiżowej nagrody, jaką jest „Srebrne wiertło”, jest dla nas potwierdzeniem, że w pełni realizujemy nasze założenia.
 

Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis
Autor: brak danych Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis

Barciński Park to inwestycja realizowana jest w czterech etapach. Pierwszy etap obejmował budowę czterech budynków – punktowych kamienic, jednej cztero-, a trzech sześciopiętrowych. W drugim etapie znalazła się zabudowa o charakterze rezydencjonalnym, gdzie powstały trzy nowe budynki i największa liczba mieszkań, w tym nowoczesne lofty w budynku starej przędzalni. Trzeci etap obejmuje rewitalizację i adaptację XIX-wiecznych budynków. W czwartym etapie powstanie 7 budynków mieszkaniowych.

Barciński Park II jest efektem konkursu na najlepszy projekt architektoniczny ogłoszonego przez SGI Baltis we współpracy z Dyrekcją Wydziału Urbanistyki i Architektury miasta Łodzi oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków. Autorem projektu Barciński Park jest Biuro Architektoniczne „Biprowłók” z Łodzi.

Zobacz koniecznie: Laureci XIV edycji konkursu Platynowe Wiertło

Nagrodzony projekt, który do użytku oddany został w grudniu 2008 roku,  to kompleks 4 budynków o łącznej powierzchni 11 700 mkw. Na terenie osiedla znajduje się 106 apartamentów o wielkości od 46 do 118 mkw. Wszystkie mieszkania zostały wyposażone w antywłamaniowe drzwi wejściowe klasy C, drewniane okna z napowietrzaczem i podwyższonymi parametrami akustycznymi oraz parapety z naturalnego kamienia. W oknach mieszkań zlokalizowanych na parterze dodatkowo zamontowano  antywłamaniowe rolety.

Barciński Park II jest efektem konkursu na najlepszy projekt architektoniczny ogłoszonego przez SGI Baltis we współpracy z Dyrekcją Wydziału Urbanistyki i Architektury miasta Łodzi oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków. Autorem projektu Barciński Park jest Biuro Architektoniczne „Biprowłók” z Łodzi. Do wykończenia zewnętrznej elewacji wszystkich budynków wykorzystano cegłę sylikatową, która posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz akustyczne. Wśród innych materiałów znalazły się również granitowe posadzki na balkonach oraz balustrady ze stali ocynkowanej. Wewnątrz budynków zainstalowano cichobieżne windy, czujniki antypożarowe oraz pełną instalację multimedialną, w tym Internet i TV.


Na konferencji, która odbyła się w Warszawie, w dniu 25 maja, została ogłoszona XV edycja konkursu Platynowe Wiertło. W bieżącej edycji mogą wziąć udział firmy, które między 1 września 2009 roku a 30 września 2010 oficjalnie ukończyły i oddały do użytkowania obiekt na terenie Polski. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 września 2010 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Platynowe Wiertło!

Serwis Muratorplus.pl i katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator jest patronem medialnym konkursu Platynowe Wierto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej