Srebrne Wiertło: Apartamenty Elekcyjna w Warszawie

2010-06-14 12:11
Apartamenty Elekcyjna, Warszawa
Autor: Karmar SA

W bliskim sąsiedztwie warszawskich parków Sowińskiego i Szymańskiego powstał kameralny budynek o wysokim standardzie i ciekawej architekturze Apartamenty Elekcyjna. Autorami projektu są Robert Szumielewicz i Partnerzy oraz pracownia Apar-Projekt. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Karmar. Apartamenty Elekcyjna zostały wyróżnione Srebrnym Wiertłem w ogólnopolskim konkursie Platynowe Wiertło, którego organizatorem jest Bosch-Elektronarzędzia.

O nagrodzie w konkursie rozmawiamy z Robertem Szumielewiczem, autorem projektu Apartamenty Elekcyjna:

Czym jest dla Państwa wyróżnienie w konkursie Platynowe Wiertło? - Ogromnie cieszę się z otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia, które w branży ma dużą renomą. Fakt, że nasz projekt został dostrzeżony wśród tak wielu realizowanych na terenie całego kraju inwestycji i spotkał się z uznaniem bardzo szacownego jury konkursu, jest źródłem wielkiej satysfakcji i zachętą do dalszej wytężonej pracy, aby tworzyć jak najlepsze projekty.

Co było inspiracją do powstania projektu? - Inspiracją do powstania projektu Apartamenty Elekcyjna była przede wszystkim niezwykła lokalizacja osiedla: położone zaledwie 4 km od Pałacu Kultury, a jednocześnie zatopione w wielkim kompleksie zieleni.
Założeniem projektu było zatem stworzenie architektury na wskroś miejskiej, ze starannie dobranym detalem, dobrze wpisującej się w kontekst parkowego położenia, uspokojonej i nie konkurującej z zielonym otoczeniem, a jednocześnie spełniającej wszelkie wymagania nowoczesnego miejskiego budynku.

Robert Szumielewicz
Autor: brak danych Robert Szumielewicz, jeden z autorów projektu Apartamenty Elekcyjna

Apartamenty Elekcyjna - opis inwestycji

Inwestycja Apartamenty Elekcyjna to budynek usytuowany w bliskim sąsiedztwie warszawskich parków Sowińskiego i Szymańskiego. Pośród zieleni wolskich enklaw powstał kameralny budynek o wysokim standardzie i ciekawej architekturze, harmonijnie wkomponowany w otoczenie. Na szczególną uwagę zasługuje reprezentacyjny marmurowy hol wejściowy z widokiem na zielony dziedziniec. Przyjazna kolorystyka oraz materiały wykończeniowe wysokiej jakości – marmur, piaskowiec, granit i drewno – nadają osiedlu elegancki wygląd. Różnorodność i bogactwo zieleni na terenie osiedla podkreśla jego kameralny charakter.
Budynek o kaskadowej zabudowie od 3 do 6 pięter tworzą 92 mieszkania o metrażach od 56 do 153 m2. Wnętrza o wysokości 2,80 i 3 m są jasne i przyjazne dzięki przestronnym, drewnianym oknom. Wykończenie balkonów i tarasów trapem z drewna egzotycznego jest atrakcyjnym dopełnieniem mieszkań. Na szóstym piętrze znajdują się penthousy z rozległymi tarasami oraz niepowtarzalnym widokiem na panoramę Warszawy i otaczającą osiedle zieleń.

Zobacz koniecznie: Laureaci XIV edycji konkursu Platynowe Wiertło

Realizacja przedsięwzięcia

W ramach realizacji projektu firma Karmar wykonała dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Ogrodniczych Sp. z o.o. obiekt w systemie generalnego wykonawstwa pod klucz. Przedsięwzięcie budowlane objęło swym zakresem wykonanie budynku rozplanowanego w rzucie litery C z garażem podziemnym w ostrej granicy z trzech stron. Specyfika prac obejmowała zabezpieczenie zieleni znajdującej się w Parku Sowińskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji (wzdłuż ostrej granicy). Dodatkowym utrudnieniem było zabezpieczenie drzew, które pierwotnie rosły na terenie działki inwestora, a które pozostały wewnątrz patio budynku (przechodząc przez środek garażu).
Apartamenty Elekcyjna mają powierzchnię użytkową 15 900 m2, powierzchnię mieszkalną 8200 m2, a ich kubatura to 45 000 m3. Znajduje się w nich 6 klatek schodowych z windami, 4-7 kondygnacji nadziemnych, 1 kondygnacja podziemna z garażem na 146 miejsc, 92 lokale mieszkalne i 2 lokale usługowe.


Na konferencji, która odbyła się w Warszawie, w dniu 25 maja, została ogłoszona XV edycja konkursu Platynowe Wiertło. W bieżącej edycji mogą wziąć udział firmy, które między 1 września 2009 roku a 30 września 2010 oficjalnie ukończyły i oddały do użytkowania obiekt na terenie Polski. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 września 2010 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Platynowe Wiertło!

Serwis Muratorplus.pl i katalog INWESTYCJE BUDOWLANE-murator jest patronem medialnym konkursu Platynowe Wiertło.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej